Mīti un fakti par urīna nesaturēšanu

Par nesaturēšanu ir daudz mītu, jo nesaturēšana ir tēma, ko vairums cilvēku nelabprāt apspriež. Nenoteiktība un jautājumi, kas varētu būt cilvēkiem, kas saskaras ar nesaturēšanu, paliek neatbildēti un bez profesionāla padoma. Ierobežotās zināšanas un minējumi bieži vien noved pie nepareiziem secinājumiem. Pārbaudiet, vai zināt, kuri no zemāk uzskaitītajiem apgalvojumiem ir patiesi, bet kuri nav – pareizā atbilde parādīsies, kad uzklišķināsiet uz apgalvojuma.

Nesaturēšana ir problēma, kas skar tikai vecus cilvēkus

Uzskats, ka nesaturēšana skar tikai vecākus cilvēkus, visdrīzāk radies tāpēc, ka šī kaite tiek saistīta ar organisma novecošanu. Ir taisnība, ka daudziem vecāka gadagājuma cilvēkiem ir jācīnās ar šo problēmu, taču tā skar arī jaunākus cilvēkus. Nesaturēšanu pavada daudzas medicīniska rakstura problēmas, kas nav saistītas ar cilvēku vecumu vai dzimumu. Pat parasta saaukstēšanās var izraisīt urīna nesaturēšanas gadījumus.

Urīna nesaturēšanas slimība

Urīna nesaturēšana pati par sevi nav slimība, bet tā ir kaite, kas bieži pavada dažādus veselības stāvokļus. Bieži gadās, ka urīna nesaturēšana ir kādas slimības simptoms, un tā pazūd, kad slimība ir izārstēta. Reizēm to izraisa pagaidu izmaiņas organismā (piemēram, grūtniecība vai saaukstēšanās). Par nesaturēšanu runā kā par slimību, tāpēc cilvēki bieži vien ir pārsteigti, kad apmeklējot ārstu, lai konsultētos par šo problēmu, pielietotā terapija netiek vērsta tikai uz nesaturēšanas ārstēšanu. Ārsts mēģina atrast problēmas cēloni un mēģina izvēlēties ārstēšanu, kas mērķēta tās problēmas novēršanai, kura izraisa nesaturēšanu. Pasaules Veselības organizācija (PVO) atzīst nesaturēšanu kā sociālu slimību, tas ir, hronisku kaiti, kas ir plaši izplatīta sabiedrībā, padarot grūtu to cilvēku ikdienas dzīvi, kurus skar šī slimība. Apskatiet, kādi ir urīna nesaturēšanas riska faktori.

Urīna nesaturēšana ir biežāk sastopama sievietēm kā vīriešiem

Saskaņā ar statistiku, sievietes biežāk saskaras ar urīna nesaturēšanu (īpaši vieglu nesaturēšanu). Tam par iemeslu ir anatomiskās atšķirības starp vīrieti un sievieti. Katra ceturtā sieviete un katrs astotais vīrietis kādā savas dzīves posmā saskaras ar urīna nesaturēšanu. Lai uzzinātu vairāk par sieviešu urīna nesaturēšanu, lasiet par to Sieviešu pasaule, un ieskatieties Vīriešu pasaule, lai uzzinātu vairāk par vīriešu urīna nesaturēšanu.

Absorbējošā produkta ielikšana nav grūta

Tas tiešām ir atkarīgs no produkta veida, vai to ir grūti vai viegli ielikt. Tas arī ir atkarīgs no iemaņām un pieredzes tos uzliekot. Ja tiek lietoti urīnpūšļa kontroles ieliktņi vai vienreiz lietojamā absorbējošā veļa, to uzlikšana ir tiešām viegla. Citi produkti prasa vairāk rūpju, lai tos uzliktu pareizi. Lai novērstu noplūdes un nodrošinātu valkātāja komfortu, jāatceras pareizas autiņbikšu valkāšanas noteikumi. Pielietojot speciālu tehniku, kas ļauj fiksēt absorbējošos produktus pie ķermeņa, to izdarīt būs viegli. Klikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kādi paņēmieni izmantojami, lai fiksētu absorbējošo produktu pie ķermeņa.

Urīnpūšļa ietilpība ir 3 litri

Daudzi cilvēki domā, kā viņu ķermenis funkcionē, un kā izskatās viņu iekšējie orgāni. Atbilde bieži vien ir tālu no patiesības, kad cilvēki jautā par urīnpūšļa ietilpību. Reizēm cilvēki, kuriem ir urīna nesaturēšana, meklē stipri absorbējošus produktus, domājot, ka viņu urīnpūslī var ietilpt vairāki litri urīna. Jūs varat veikt nelielu eksperimentu, lai pierādītu, ka tas praktiski nav iespējams. EKSPERIMENTS: Paņemiet plastmasas maisiņu un piepildiet to ar 3 litriem ūdens – cik liels kļūs maisiņš? Vai ir iespējams, ka cilvēka urīnpūslis kļūst tik liels? Pavisam noteikti – nē.

Cilvēks ar nesaturēšanu nevar ceļot

Cilvēki, kas sastopas ar nesaturēšanu, bieži atsakās no sabiedriskās dzīves, neceļo, vai pat neiziet no mājām, jo baidās iet ārā, juzdami kaunu par savu kaiti. Viņi baidās arī no tā, ka nepagūs laikā uz tualeti, vai arī nespēs to atrast svešā vietā, un tas var novest pie neērtām situācijām. Urīna nesaturēšana nenozīmē, ka cilvēks, kas to piedzīvo, nevar baudīt dzīvi. Mēs mudinām cilvēkus ar urīna nesaturēšanu dzīvot aktīvu dzīvi, izbaudīt to, kas sagādā prieku, ieskaitot ceļošanu. Ir daži urīnpūšļa kontroles ieliktņi, kas ir iesaiņoti pa vienam, tāpēc tos ir viegli ielikt dažus gabalus rokas somā vai rokas bagāžā. Dažādo absorbējošo produktu klāsts dod iespēju cilvēkam baudīt dzīvi, ceļot un socializēties, nebaidoties no nepatīkamajiem noplūžu brīžiem. Aplūkojiet Seni absorbējošo produktu piedāvājumu, kas palīdzēs jums pavadīt laiku aktīvi, par spīti urīna nesaturēšanai.

Vingrošana var atjaunot kontroli pār cilvēka urīnpūsli

Vingrinot iegurņa pamatnes muskulatūru ar Kēgela vingrinājumiem, ir iespējams uzlabot kontroli pār urīnpūsli. Šie vingrinājumi māca kā izmantot muskuļus, kas ietver urīnizvadkanālu, daudz apzinātākā veidā – šie muskuļi tiek kontrolēti ar cilvēka gribas palīdzību, kas ir ļoti svarīgi “ārkārtas gadījumā” – piemēram, kad smejaties, klepojat vai šķaudāt. Cits labums, ko dod šie vingrinājumi, ir nostiprināti iegurņa pamatnes muskuļi, palīdzot kontrolēt urīnizvadkanāla noslēgšanās sistēmu. Tas ir visbūtiskāk cilvēkiem ar stresa nesaturēšanu. Jūs varat uzsākt vingrošanu jebkurā vecumā – šos vingrojumus var veikt arī cilvēki ar kustību traucējumiem. Šie vingrojumi dod rezultātus jau pēc dažām nedēļām. Klikšķiniet šeit un uzziniet, kā izpildīt Kēgela vingrojumus.

Nesaturēšana padara neiespējamu higiēnas ievērošanu

Mūsdienās tīras ādas uzturēšana ir standarts. Tirgū ir daudz īpašu ādas kopšanas produktu – to izmantošana padara higiēnas ievērošanu un jūsu ādas kopšanas režīmu daudz vieglāku un efektīvāku. Nesaturēšanas gadījumā ir ļoti būtiski nodrošināt sausumu ādai cilvēka intīmajās ķermeņa daļās, kā arī novērst kairinājumus. Vēl jo vairāk, ir svarīgi nodrošināt svaiguma sajūtu un samazināt nepatīkamo smaku. Tas ir iespējams ar modernu kopšanas līdzekļu izmantošanu, piemēram, no Seni Care klāsta. Ir iespējams ievērot higiēnu nesaturēšanas gadījumā, ja tiek lietoti šādi produkti.

Bērni var saskarties ar urīna nesaturēšanu

Urīna noplūdes ir dabiskas bērniem, taču tām ir jāmazinās bērnam pieaugot. Urīna noplūdes, īpaši nakts slapināšanās, nav nekas tāds, par ko būtu jāraizējas, ja bērnam vēl nav 5 gadi, taču to nevajag ignorēt. Nesaturēšana reizēm nepazūd pati no sevis – tā var būt saistīta ar dažādiem traucējumiem. Slapināšana gultā ir visizplatītākā, taču dažiem bērniem urīna noplūdes gadās arī dienas laikā. To var izsaukt kavēta nervu sistēmas attīstība vai novājināti muskuļi. Ja bērnam gadās urīna noplūdes, ir svarīgi nodrošināt piemērotu aizsardzību, t.i., jāsagādā absorbējošie produkti – bērnu autiņbiksītes vai mazākā izmēra pieaugušo autiņbikses. Ir ļoti svarīgi nodrošināt bērna garīgo komfortu – bērns, kurš slapinās, bieži jūtas neērti tā dēļ, viņam ir grūti tikt galā ar kauna sajūtu un ir bail no citu reakcijas. Ir svarīgi atcerēties, ka tā nav bērna vaina, ka viņš mēdz apslapināties, tāpēc ir svarīgi nelikt viņam justies par to vainīgam. Ir būtiski bērnam izskaidrot problēmas būtību un izrādīt atbalstu. Vairāk par bērnu urīna nesaturēšanu Bērnu pasaule.

Nesaturēšana, kas rodas grūtniecības laikā un dzemdībās, ilgst visu dzīvi

Grūtniecība ir smags slogs sievietes organismam. Hormonu izmaiņas un augošā placenta ietekmē urīnizvadsistēmas darbību, un var parādīties urīna nesaturēšana. Pēc dzemdībām iegurņa muskuļi ir atslābuši un nedarbojas atbilstoši, tāpēc arī pēc dzemdībām var gadīties urīna noplūdes. Pēcdzemdību periods parasti aizņem 6 – 8 nedēļas, kuru laikā organisms atgriežas normālā stāvoklī. Ķermenim atgriežoties iepriekšējā formā, kaites, kas saistītas ar grūtniecību, ieskaitot urīna nesaturēšanu, sāk izzust. Kēgela vingrinājumu veikšana paātrina atjaunošanās procesu. Uzziniet šeit, kā veicami Kēgela vingrinājumi.

Guloši cilvēki nevar izvairīties no izgulējumu rašanās

Ir taisnība, ka guloši cilvēki, kas ir urīnu nesaturoši, ir pakļauti noberzumu un izgulējumu veidošanās riskam, taču no tiem var izvairīties. Pastāvīgs spiediens uz ādu, augsta temperatūra un pastāvīgs mitrums palielina iespēju rasties dažādām ādas kaitēm. Atbilstošas rūpes, bieža stāvokļa maiņa un elpojošu absorbējošo produktu lietošana palīdzēs izvairīties no nepatīkamām ādas problēmām. Guloša cilvēka ādas uzturēšana labā stāvoklī prasa profilaktisku aprūpi un zināmu piepūli, bet tā ir iespējama. Uzziniet vairāk par izgulējumu profilakses terapiju šeit.

Mēs izmantojam datu vai sīkfailu failus jūsu pārlūkprogrammā, lai personalizētu un uzlabotu mūsu vietnes lietošanas ērtību, analizētu vietnes darbības, kas palīdz atbalstīt mūsu mārketinga un pārdošanas aktivitātes, personalizētu reklāmu rādīšana, pamatojoties uz informāciju par jūsu interesēm (ieskaitot jūsu darbību mūsu vietnē vai citas vietnes) un jūsu atrašanās vietu. Noklikšķiniet uz "Es piekrītu un dodos uz vietni", lai pieņemtu visu sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas politiku saskaņā ar sīkdatņu politikā aprakstītajiem iestatījumiem un dotos tieši uz lapu. Ja nevēlaties piekrist visu sīkfailu izmantošanas politikai un šajā ziņā vēlaties mainīt savas preferences, noklikšķiniet uz COOKIES POLICY, lai mainītu sīkfailu iestatījumus.

Es piekrītu COOKIES POLITIKA