Izgulējumu profilakse

Kas ir izgulējums?

Izgulējums ir ādas stāvoklis, ko izraisa sekojoši faktori:


Urīns
Ķermeņa šķidrums, kas izdalās no brūcēm

Kas veicina izgulējumu rašanos?

Vietas, kur visbiežāk rodas izgulējumi:

5 izgulējumu stadijas

Izgulējumi iedalās stadijās – to ir piecas, atkarībā no attīstības līmeņa:

I STADIJA – apsārtums, kas pazūd, ja tiek likvidēts spiediens; nav ādas bojājumu.

II STADIJA – apsārtums, kas nepazūd, ja tiek likvidēts spiediens; virsmas satūkums, ādas erozija; sāpīgs epidermas ievainojums.

III STADIJA – dziļš ādas bojājums, kas sasniedz dermu (dziļākās ādas struktūras); redzams, satūcis, sakairināts bojājums; brūces apakšējā daļa var būt klāta ar bojātajiem audiem (dzeltena masa) vai sārti graudaina.

IV STADIJA – bojājums sniedzas līdz pat kaulam, veidojas ādas nekroze; ir redzami mirušie audi, brūces apakšējā daļa var būt pildīta ar melniem nekrotiskajiem audiem.

V STADIJA – pēdējā stadija – nekroze sniedzas muskuļos, kas var izraisīt sepsi.

Terapija izgulējumu profilaksei

Veseliem cilvēkiem, kas ir spējīgi kontrolēt savus muskuļus un var reaģēt uz spiediena radītu diskomfortu, nekad neveidosies izgulējumi. To veidošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustībām var būtiski samazināt, ievērojot izgulējumu profilaksi.

Neignorējiet simptomus

Ādas apsārtums, kas nepazūd, kad ir likvidēts spiediens, tulznas, kas veidojas rajonā, uz kuru darbojies spiediens, bojāta epiderma – šiem simptomiem būtu jāsatrauc kopēju. Pastāvīga ādas vērošana ir būtisks elements izgulējumu profilaksē.

Centieties izvairīties no riska faktoriem
Izmantojiet īpašas ierīces izgulējumu profilaksei
Mēģiniet nodrošināt kustības savam mīļajam, cik vien daudz iespējams
Izmantojiet ādas kopšanas līdzekļus
Nodrošiniet cilvēkam, kuru kopjat, veselīgu ēdienu

Ja sāk veidoties izgulējumi, jums tūlīt jāsazinās ar ārstu, lai veidotu ārstēšanas plānu. Izgulējumu ārstēšana ir laikietilpīga. Tas ir grūts process, taču, ja sekojat ārsta norādēm, izgulējumus ir iespējams ārstēt.

Atcerieties: jo ātrāk uzsāksiet nepieciešamās darbības, jo ātrāka un efektīvāka būs ārstēšana. Atcerieties, ka ir vieglāk novērst, nekā ārstēt.

Šeit jūs varat atrast vairāk informācijas par atbilstošu ādas kopšanu. Saņemiet praktiskus padomus kopējiem, kas rūpējas par saviem mīļajiem.

Ce site web utilise des cookies

Mēs izmantojam datus jeb sīkdatnes jūsu tīmekļa pārlūkprogrammā, lai personalizētu mūsu tīmekļa vietni un padarītu tās lietošanu ērtāku, un analizējam tīmekļa vietnes darbību, kas palīdz uzlabot mūsu mārketinga un pārdošanas darbības un rādīt personalizētas reklāmas, pamatojoties uz jūsu interesēm (tostarp jūsu darbības mūsu un arī citās tīmekļa vietnēs) un jūsu atrašanās vietu. Tālāk jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no dažām vai visām sīkdatnēm.

Pieņemt visu
Iestatījumi

1. Pakalpojuma sniedzējs automātiski ievāc tikai sīkdatnēs iekļauto informāciju.

2. Sīkdatņu faili (tā sauktās sīkdatnes) ir informācijas tehnoloģiju dati, galvenokārt teksta faili, kas tiek saglabāti pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un ir paredzēti pakalpojuma lietošanai. Sīkdatnes parasti satur tās tīmekļa vietnes nosaukumu, no kuras tās nāk, uzglabāšanas laiku gala ierīcē un unikālu numuru.

3. Uzņēmums, kas ievieto sīkdatnes Pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un iegūst tām piekļuvi, ir pakalpojuma sniedzējs “TZMO SA” ar juridisko adresi Żółkiewskiego 20/16 87-100 Toruń.

4. Sīkdatnes tiek izmantotas šādiem mērķiem:

a) pakalpojumu satura pielāgošanai lietotāja vēlmēm un tīmekļa vietņu izmantošanas uzlabošanai. Tieši šie faili ļauj atpazīt pakalpojuma lietotāja ierīci un atbilstoši parādīt tīmekļa vietni, pielāgojot to individuālām vajadzībām;

b) statistikas datu ievākšanai, kas palīdz izprast, kā pakalpojumu lietotāji izmanto konkrētas tīmekļa vietnes, dodot iespēju uzlabot šo tīmekļa vietņu struktūru un saturu;

5. Pakalpojuma sniegšanai tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes: sesijas sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes. Sesijas sīkdatnes ir īslaicīgi glabājami faili, kas tiek uzglabāti lietotāja gala ierīcē līdz izrakstīšanās brīdim, tīmekļa vietnes atstāšanai vai programmatūras (pārlūkprogrammas) izslēgšanai. Pastāvīgās sīkdatnes tiek glabātas lietotāja gala ierīcē sīkdatņu failu parametros norādīto laiku vai līdz brīdim, kad lietotājs tos dzēš.

6. Pakalpojuma sniegšanas brīdī tiek izmantotas šādas sīkdatnes:

Vārds Domēns Veids Ilgums
_fbp .seni.lv Advertisement 3 months
smvr .seni.lv Analytics 10 years
smuuid .seni.lv Analytics 10 years
_ga .seni.lv Analytics 2 years
_gid .seni.lv Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lv Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lv Analytics 1 minute
_smvs .seni.lv Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lv Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lv Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lv Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony .seni.lv Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lv Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lv Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Vairumā gadījumu tīmekļa vietņu pārlūkošanai izmantotās programmatūras (pārlūkprogrammas) noklusējuma iestatījumi ļauj saglabāt sīkdatnes lietotāja gala ierīcē. Pakalpojuma lietotājs jebkurā laikā var mainīt savus sīkdatņu iestatījumus. Šos iestatījumus ir iespējams īpaši mainīt, bloķējot automātisku sīkdatņu apstrādi tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumos vai pieprasot informēt par katru sīkdatņu ievietošanu pakalpojuma lietotāja ierīcē. Sīkāka informācija par sīkdatņu pārvaldības iespējām un metodēm ir pieejama programmatūras (pārlūkprogrammas) iestatījumos.

8. Pakalpojuma sniedzējs informē, ka sīkdatņu lietošanas ierobežošana var ietekmēt dažas no pakalpojuma tīmekļa vietnēs pieejamajām funkcijām. Avots: http://wszystkoociasteczkach.pl/"