Grūtniecība un laiks pēc bērna dzimšanas

Grūtniecība un laiks pēc bērniņa dzimšanas ir skaists, taču blakus acīm redzamajiem ieguvumiem ir arī pārvarami šķēršļi. Urīna nesaturēšana ir viens no tiem – tas skar līdz 30% sieviešu grūtniecības stāvoklī.

Kāpēc grūtniecības laikā rodas urīna nesaturēšana?

Urīna daudzums un urinēšanas biežums dienā pieaug grūtniecības laikā. I un II grūtniecības trimestrī pieaug urīna daudzums, kas uzkrājas urīnpūslī, III trimestrī urīna daudzums samazinās, bet pieaug tualetes apmeklējuma nepieciešamības biežums. Dzemdes spiediena dēļ urīnpūslis kļūst mazāks, bet palielinās urīna daudzums, ka piepilda urīnvadus. Vēl jo vairāk, divas trešdaļas sieviešu grūtniecības beigu posmā izjūt nepieciešamību urinēt naktī.

Grūtniecības laikā piedzīvotā urīna nesaturēšana ir galvenokārt stresa radītās nesaturēšanas tips. Tā attīstās III trimestrī, kad dzemde ir vislielākā. Parasti nesaturēšana nozīmē vien dažus urīna pilienus, ko grūti pamanīt, ja sieviete bieži maina higiēniskās paketes, bet reizēm problēma var būt arī nopietnāka.

Hormonālo izmaiņu daudzums grūtniecības un dzemdību laikā ir tik liels, ka tas ir smags slogs visam organismam. Augošais bērns izpleš dzemdes sieniņas, aizņemot visu brīvo vietu vēdera dobumā. Citiem orgāniem ir jāatdod to vieta. Tie atkāpjas, un, esot saspiestiem vēdera dobumā, tiem jāstrādā daudz grūtākos apstākļos. Bērns grūstās un spārdās arvien vairāk, reizēm aizskarot arī urīnpūsli. Gadās, ka spēriens ir tik stiprs, ka vājina sfinktera muskuli, izraisot urīna noplūdi. Turklāt, urīnpūslis zem dzemdes spiediena ir sarāvies tik mazs, ka grūtniece izjūt nepieciešamību urinēt arī tad, kad urīnpūsli piepilda vien neliels urīna daudzums.

Grūtniecības laikā notiek arī izmaiņas uroģenitālā trakta gļotādā, sievieti daudz biežāk var skart infekcijas – gan urīnceļos, gan intīmajās ķermeņa daļās. Šīs infekcijas var izraisīt diskomforta sajūtu urinācijas laikā un veicināt nesaturēšanas gadījumu pieaugumu.

Topošās māmiņas praktisks padoms:

Kas notiek pēc dzemdībām?

Pēc dzemdībām organisms atgriežas tajā stāvoklī, kādā tas bija pirms dzemdībām. Hormonu nelīdzsvarotība un novājinātie vai bojātie iegurņa muskuļi joprojām var būt par iemeslu urīna nesaturēšanai, taču tai būtu ievērojami jāsamazinās un, visbeidzot, jāpazūd.

Lielākajā daļā gadījumu, urīna nesaturēšana pazūd sievietēm 3 mēnešu laikā pēc dzemdībām, reizēm mazliet vēlāk, ja jaundzimušā svars bijis lielāks par 4 kg. Ja urīna nesaturēšana nemazinās 6 mēnešus pēc dzemdībām, kad muskuļu saspriegšanai būtu jāatgriežas normālā līmenī, būtu ieteicams apmeklēt urologu vai ginekologu, lai saņemtu mediķa konsultāciju. Ārsts palīdzēs jums rast problēmas risinājumu.

Katra grūtniecība novājina iegurņa muskuļus, padarot arvien grūtāku to atgriešanos normālā stāvoklī. Grūtāks gan nenozīmē neiespējams. Sistemātiski veikti Kēgela vingrinājumi jau grūtniecības un dzemdību laikā ir uzlabojuši mazā iegurņa muskuļu stāvokli un uroģenitālo diafragmu, vienlaikus uzlabojot urīnizvadkanāla noslēdzošo sistēmu.

Praktisks padoms jaunajai māmiņai:

Apskatiet, kāpēc ir vērts lietot Seni Lady uroloģiskos ieliktnīšus

Ce site web utilise des cookies

Mēs izmantojam datus jeb sīkdatnes jūsu tīmekļa pārlūkprogrammā, lai personalizētu mūsu tīmekļa vietni un padarītu tās lietošanu ērtāku, un analizējam tīmekļa vietnes darbību, kas palīdz uzlabot mūsu mārketinga un pārdošanas darbības un rādīt personalizētas reklāmas, pamatojoties uz jūsu interesēm (tostarp jūsu darbības mūsu un arī citās tīmekļa vietnēs) un jūsu atrašanās vietu. Tālāk jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no dažām vai visām sīkdatnēm.

Pieņemt visu
Iestatījumi

1. Pakalpojuma sniedzējs automātiski ievāc tikai sīkdatnēs iekļauto informāciju.

2. Sīkdatņu faili (tā sauktās sīkdatnes) ir informācijas tehnoloģiju dati, galvenokārt teksta faili, kas tiek saglabāti pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un ir paredzēti pakalpojuma lietošanai. Sīkdatnes parasti satur tās tīmekļa vietnes nosaukumu, no kuras tās nāk, uzglabāšanas laiku gala ierīcē un unikālu numuru.

3. Uzņēmums, kas ievieto sīkdatnes Pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un iegūst tām piekļuvi, ir pakalpojuma sniedzējs “TZMO SA” ar juridisko adresi Żółkiewskiego 20/16 87-100 Toruń.

4. Sīkdatnes tiek izmantotas šādiem mērķiem:

a) pakalpojumu satura pielāgošanai lietotāja vēlmēm un tīmekļa vietņu izmantošanas uzlabošanai. Tieši šie faili ļauj atpazīt pakalpojuma lietotāja ierīci un atbilstoši parādīt tīmekļa vietni, pielāgojot to individuālām vajadzībām;

b) statistikas datu ievākšanai, kas palīdz izprast, kā pakalpojumu lietotāji izmanto konkrētas tīmekļa vietnes, dodot iespēju uzlabot šo tīmekļa vietņu struktūru un saturu;

5. Pakalpojuma sniegšanai tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes: sesijas sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes. Sesijas sīkdatnes ir īslaicīgi glabājami faili, kas tiek uzglabāti lietotāja gala ierīcē līdz izrakstīšanās brīdim, tīmekļa vietnes atstāšanai vai programmatūras (pārlūkprogrammas) izslēgšanai. Pastāvīgās sīkdatnes tiek glabātas lietotāja gala ierīcē sīkdatņu failu parametros norādīto laiku vai līdz brīdim, kad lietotājs tos dzēš.

6. Pakalpojuma sniegšanas brīdī tiek izmantotas šādas sīkdatnes:

Vārds Domēns Veids Ilgums
_fbp .seni.lv Advertisement 3 months
smvr .seni.lv Analytics 10 years
smuuid .seni.lv Analytics 10 years
_ga .seni.lv Analytics 2 years
_gid .seni.lv Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lv Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lv Analytics 1 minute
_smvs .seni.lv Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lv Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lv Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lv Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony .seni.lv Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lv Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lv Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Vairumā gadījumu tīmekļa vietņu pārlūkošanai izmantotās programmatūras (pārlūkprogrammas) noklusējuma iestatījumi ļauj saglabāt sīkdatnes lietotāja gala ierīcē. Pakalpojuma lietotājs jebkurā laikā var mainīt savus sīkdatņu iestatījumus. Šos iestatījumus ir iespējams īpaši mainīt, bloķējot automātisku sīkdatņu apstrādi tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumos vai pieprasot informēt par katru sīkdatņu ievietošanu pakalpojuma lietotāja ierīcē. Sīkāka informācija par sīkdatņu pārvaldības iespējām un metodēm ir pieejama programmatūras (pārlūkprogrammas) iestatījumos.

8. Pakalpojuma sniedzējs informē, ka sīkdatņu lietošanas ierobežošana var ietekmēt dažas no pakalpojuma tīmekļa vietnēs pieejamajām funkcijām. Avots: http://wszystkoociasteczkach.pl/"