Biežāk uzdotie jautājumi

1. Kā izvēlēties pareizo produktu urīna nesaturēšanas risināšanai?

1. solis

Nosakiet urīna nesaturēšanas līmeni, ar kuru jums jāsastopas. Atkarībā no šī līmeņa, noplūžu biežuma un attiecīgās personas mobilitātes pakāpes, mēs varam izvēlēties piemērotas autiņbikses.

2. solis

Izvēlieties produkta tipu, kuru jūs vēlētos lietot

3. solis

Nosakiet produkta izmēru, pārliecinoties, ka tas vislabāk derēs augumam. Esam izveidojuši speciālu anketu, lai izvēli padarītu vieglāku. Izmantojot šo anketu, jūs varēsiet izvēlēties pareizo produktu tieši šim nesaturēšanas gadījumam un atrast pareizo izmēru.

2. Viscaur gaisu caurlaidīgas autiņbikses vai anatomiski pielāgoti ieliktņi – ko izvēlēties?

Atkarībā no individuālām vajadzībām un vēlmēm, ir trīs autiņbikšu sistēmas, no kurām izvēlēties:

 • Atvērtā
 • Daļēji atvērtā
 • Slēgtā.

Atvērtā sistēma – anatomiski pielāgoti uroloģiskie ieliktņi, kam nav pagarinājuma apkārt gurniem.

Daļēji atvērtā sistēma – autiņbikses ar elastīgu savienojumu ap gurniem;

Slēgtā sistēma – klasiskas viscaur gaisu caurlaidīgas sistēmas autiņbikses ar spārniņiem vai elastīga vienreiz lietojama apakšveļa.

Mobili cilvēki, kas daļēji ir spējīgi kontrolēt urīna noplūdi, protams, jutīsies komfortablāk ar anatomiski pielāgotiem ieliktņiem, kas fiksēti pie ķermeņa ar speciālām elastīgām apakšbiksēm, vai ar autiņbiksēm, kam ir elastīgs savienojums ap gurniem, ko var uzvilkt un novilkt. Šādi cilvēki varētu izvēlēties arī elastīgas fiksējošās biksītes, kas ir līdzīgas parastai apakšveļai, un ir tiešām komfortablas un viegli lietojamas.

Gulošiem cilvēkiem vai tādiem, kam ir kustību ierobežojumi, mēs iesakām slēgto sistēmu, kas nodrošina optimālu aizsardzību vidējas un stipras nesaturēšanas gadījumos. Visu sistēmu autiņbikses nodrošina lielisku aizsardzību nesaturēšanas gadījumos, taču ir svarīgi atcerēties par pareiza aizmēra un absorbējošo īpašību izvēli, kā arī par pareizu katra produkta lietošanu.

3. Vai nesaturēšanas kontroles produkti vīriešiem un sievietēm ir atšķirīgi?

Atkarībā no nepieciešamās aizsardzības, mēs klasificējam produktus kā tos, kas veidoti vīriešiem, sievietēm vai universālos. Vieglas nesaturēšanas gadījumos produktus iedala vīriešiem un sievietēm domātajos, pamatojoties uz anatomiskām atšķirībām. No Seni produktu klāsta sievietēm, mēs piedāvājam Seni Lady uroloģiskos ieliktņus, kā arī Seni Man ieliktņus, kas ir speciāli veidoti vīriešiem. Visi produkti, kas ir domāti vidējas un smagas nesaturēšanas kontrolei – viscaur gaisu caurlaidīgas autiņbikses, anatomiski pielāgotie ieliktņi, absorbējošā vienreizējās lietošanas apakšveļa – ir veidoti abiem dzimumiem.

4. Kāda ir atšķirība starp urīnpūšļa kontroles ieliktni un parastu biksīšu ieliktnīti?

Vieglas nesaturēšanas gadījumos parasts biksīšu ieliktnītis bieži tiek lietots, lai pasargātu apakšveļu. Taču tas nav efektīvs risinājums. Urīnpūšļa kontroles ieliktņu un parastie ieliktnīši izskatās līdzīgi, taču to dizains un konstrukcija ir atšķirīgi, jo tiem ir atšķirīgs pielietojums. Klikšķiniet šeit, lai uzzinātu vairāk.

5. Kāpēc būtu jāizvēlas elpojoši produkti?

Mūsu ādai nepieciešama nepārtraukta gaisa piekļuve, jo tai nepieciešams “elpot”, lai saglabātos labā stāvoklī. Ja ieliktņa ārējais slānis ir veidots tikai no izolējošas plēves, tā noslēdz gaisa cirkulāciju, izraisot svīšanu. Ja ieliktnis tiek valkāts ilgākulaiku, rodas noberzums. Noberztai ādai ir vairāk iespēju iegūt izgulējumu.

Pateicoties ārējā slāņa īpašajai struktūrai, elpojošie produkti samazina noberzumu un izgulējumu risku. PREMIUM Quality produktiem, piemēram, Super Seni, Seni Active, San Seni, Seni Optima, Seni Lady un Seni Man grupās, viss ārējais slānis ir veidots no gaisu caurlaidīga materiāla. Šim materiālam ir tik pat spēcīga aizsargbarjera kā plēve, bet tā struktūrā ir pietiekami sīkas poras, lai mitrumu paturētu iekšpusē, bet pietiekami lielas, lai sviedriem ļautu izgarot. Pateicoties tam, gaisa cirkulācija netiek izjaukta, un āda elpo.

Lietojot ārējo slāni, kas nav veidots no plēves, netiek ietekmēta autiņbikšu necaurlaidība, nedz arī to izmantošanas laiks, taču uzlabojas lietošanas komforts – elpojošie ieliktņi nav čaukstoši, tie ir diskrētāki un tiem patīkamāk pieskarties.

Elpošanu viscaur gaisu caurlaidīgās autiņbiksēs var panākt arī ar speciālu nesavienotu sānu spārniņu izmantošanu. Nesavienotais materiāls padara brīvāku gaisa cirkulāciju produkta gurnu daļā.

6. Vai autiņbikšu biezums nosaka tā absorbēšanas spēju?

Uzskats, ka biezākas autiņbikses ir arī labāk uzsūcošas, ir maldīgs. Absorbējošais slānis plānākās autiņbiksēs ir saspiests, lai nodrošinātu lietošanas komfortu (produkts ir diskrētāks), bet kas ir vēl svarīgāk, ir uzlabota urīna sadalīšana ieliktnī.

Kas nosaka absorbēšanas līmeni?

 • Celulozes masa ir galvenais absorbējošā slāņa komponents.
 • Speciāla šķidruma – superabsorbenta – klātbūtne pārvērš šķidrumu gēla formā un neitralizē nepatīkamo urīna smaku. Ja nebūtu superabsorbenta, šķidrums no autiņbiksēm tiktu izspiests pat pie niecīgākā spiediena.
Kopsavilkums – celulozes masas un pareizā superabsorbenta daudzuma kombinācija nosaka ieliktņa absorbētspēju. Secinājums: ieliktņa absorbētspēja nav tieši atkarīga no absorbējošā slāņa biezuma.

7. Vai personai, kurai ievietots katetrs, nepieciešami ieliktņi?

Dažādu produktu pielietošana atkarīga arī no tā, vai katetru persona, kam ievietots katetrs, cieš arī no fēču nesaturēšanas.

Ja fēču nesaturēšanas nav, pietiek ar gultas pārklāju, vai urīnpūšļa kontroles ieliktni. Ja notiek fēču nesaturēšana, ir ieteicams lietot Seni V veida speciālos anatomiski pielāgotos ieliktņus, kam nav ārējā barjerslāņa. Šādi ieliktņi lieliski pasargā apakšveļu vai gultu fēču nesaturēšanas gadījumos, neizraisa ādas kairinājumu vai noberzumus, taču nevar tikt lietoti atsevišķi urīna nesaturēšanas gadījumos. Absorbējošos produktus ir ieteicams lietot katetra maiņas starplaikos.

8. Kā lietot autiņbikses cilvēkam ar fēču nesaturēšanu?

Reizēm līdz ar urīna nesaturēšanu, cilvēks piedzīvo arī fēču nesaturēšanu, un autiņbikses bieži tiek sasmērētas. Šajos gadījumos nav iespējams pilnībā izmantot ieliktņa absorbēšanas spēju, bieži palielinās izdevumi autiņbikšu ikdienas lietošanai.

Lai samazinātu izdevumus, ir vērts viscaur gaisu caurlaidīgās autiņbiksēs ievietot speciālu ieliktni; izmetot sasmērēto ieliktni, autiņbikses būs tālāk izmantojamas.

Seni piedāvājumā ir šādi ieliktņi – tie ir Seni V. Normal izmēra ieliktņi būs piemēroti visu izmēru viscaur gaisu caurlaidīgām autiņbiksēm, Maxi izmēra ieliktņi būs izmantojami tikai Extra Large izmēra autiņbiksēm.

9. Kā rūpēties par autiņbikses izmantojoša cilvēka ādu?

Ja cilvēks lieto autiņbikses, viņa ādai nepieciešama īpaša aizsardzība. Atbilstošas higiēnas ievērošana ne vien palīdz izvairīties no nevēlama ādas stāvokļa, bet arī uzlabo komfortu un vienkārši ļauj labāk justies.

Kam vajadzētu būt ikdienas kopšanā?

 • Speciālas kosmētikas lietošana mazgāšanā un rūpēs par kairinājumam pakļautajām ķermeņa daļām;
 • Profilakse.

Aptiekās un lielveikalos ir atrodamas mazgāšanās un kopšanas produktu līnijas, kas domātas cilvēkiem ar urīna nesaturēšanu. Labākus rezultātus var panākt, lietojot vienas līnijas produktus, piemēram, tāda ir Seni Care līnija – šīs līnijas kosmētikas produkti papildina cits cita iedarbību uz ādu. Ja tiek lietoti dažādu ražotāju produkti, sastāvdaļas var savstarpēji iedarboties, izraisot kairinājumu.

Ko ir svarīgi atcerēties?

 • Cilvēka, kurš lieto autiņbikses, āda ir īpaši jutīga, to pasliktina pastāvīga kairinošo faktoru klātbūtne.
 • Lai izvairītos no vēl lielas stāvokļa pasliktināšanās, ir svarīgi lietot kopšanas līdzekļus ievērojot mērenību.
 • Personiskās higiēnas procedūras jāveic vismaz reizi dienā, āda zem autiņbikses jāapkopj katru reizi tās mainot.
 • Šis process jāveic maigi un uzmanīgi, lai nekairinātu ādu.
 • Noteikti jāpārdomā maigu, saudzējošu cimdu un dvieļu izvēle.

Uzziniet vairāk par rūpēm par ādu sadaļā Rūpes par ādu.

10. Cik bieži jāmaina autiņbikses?

Autiņbikses jāmaina tik bieži, cik nepieciešams. Ja autiņbikses ir pilnas, tās nevar tikt izmantotas ilgāk, tas nozīmē, ka tās ir jānomaina.

Lai āda netiktu pakļauta liekam kairinājumam, tiek ieteikts mainīt autiņbikses katru reizi, kad cilvēkam iziet vēders. Citos gadījumos noteicošais ir slapjuma indikators, kas izdziest pēc saskares ar mitrumu, tādā veidā informējot, ka autiņbikses ir pilnas.

PIEZĪME: Autiņbikšu mitrums ir jāpārbauda, jo ilgstošs slapjums to iekšpusē var novest pie kunkuļu rašanās absorbējošajā slāni, kas var izraisīt ādas kairinājumu un ļoti ietekmē lietotāja komfortu.

 

11. Vai autiņbikšu lietošana ir droša?

Seni produktu lietošana ir droša.

Kas padara Seni produktus drošus lietošanai?

 • Seni nelieto lateksu autiņbikšu ražošanā, samazinot alerģisku reakciju risku;
 • Materiāli, kas izmantoti Seni absorbējošo produktu ražošanā, nāk no uzticamiem piegādātājiem un ir rūpīgi testēti attiecībā uz drošību;
 • Mūsu ražošanas telpās ir ieviesti ISO kvalitātes standarti, ko apstiprina atbilstoši sertifikāti;
 • Visi mūsu produkti atbilst stingrām drošības prasībām, ko nosaka Eiropas Savienība, to apliecina CE zīme uz iepakojuma.

12. Kas ir domāts ar autiņbikšu aktivizēšanu?

Ir būtiski uzmanīgi aktivizēt autiņbikses, pirms tās tiek uzvilktas. Aktivizēšana – tā ir autiņbikšu sagatavošana lietošanai. Aktivizēšana padara gaisīgāku absorbējošo slāni, kas ir saspiests, un paceļ aizsargmaliņas, kas novērš sānu noplūdes.

13. Kā izvairīties no noplūdēm?

Noplūdes no autiņbiksēm visbiežāk notiek, ja izraudzīts neatbilstošs produkts attiecīgajam nesaturēšanas līmenim, vai ir nepareizs izmērs.

Lai izvairītos no noplūdēm un sniegtu lietotājam maksimālu komfortu, sekojiet šādiem noteikumiem:

 • Autiņbiksēm ir labi jāpieguļ – pārliecinieties, ka izmantojat pareizo izmēru;
 • Autiņbikšu spējai absorbēt ir jābūt atbilstošai urīna daudzumam;
 • Aktivizējiet autiņbikses pirms lietošanas;
 • Pārliecinieties, ka aizsargmaliņas cieši pieguļ ķermenim un nav sagriezušās;
 • Autiņbikses ir jāmaina cik bieži nepieciešams, lai izvairītos no to pārpildīšanās.

Augstāk minētie noteikumi samazinās noplūžu risku. Naktīs var lietot mīkstu pārklāju gultas papildus aizsardzībai.

>
Šajā vietnē tiek izmantoti sīkfaili, lai nodrošinātu lietošanas ērtumu, uzlabotu drošību, kā arī statistikas un mārketinga mērķiem. Jūs varat izmainīt sīkfailu uzstādījumus savā interneta pārlūkprogrammā. Izmantojot šo interneta vietni bez uzstādījumu izmaiņām, jūs piekrītat mūsu sīkfailu izmantošanai. Uzzināt vairāk par sīkfailu politiku »