Noberzumi un izgulējumi

Pastāvīga urīna nesaturēšana, augstāka temperatūra autiņbikšu iekšpusē, ilgstoša atrašanās vienā pozīcijā var ātri novest pie ādas iekaisuma.

Iekaisuma pazīmes

Dedzinoša sajūta

Nieze

Dzeloša sajūta

Saspringuma sajūta ādā

Apsārtums

Sasutumi

Cilvēkiem ar ierobežotām kustībām un tiem, kas ir guloši (īpaši cilvēkiem, kas izmanto autiņbikses), ādai jātiek pastāvīgi novērotai, jo kairinājumi var izraisīt noberzumus un izgulējumus.

Noberzums
Izgulējums

Noberzumus izraisa kaut kas (piemēram, mākslīgi materiāli), kas berzējas pret ādu, vai ādas krokas salīp cita ar citu ilgāku laiku, izraisot nepatīkamu ādas stāvokli. Paaugstināta temperatūra, mitrums (urīns, sviedri) un ierobežota gaisa piekļuve paātrina noberzumu veidošanos.

Tas ir ādas bojājums, kā priekšvēstnesis ir apsārtums – to izraisa ieildzis spiediens uz ādu, kas izraisa ādas audu išēmiju. Tas var ietekmēt visus ādas slāņus – no epidermas līdz hipodermai, un pat līdz kaulam, attīstības tālākajās stadijās.

Kas ir jāpatur prātā?

  • Pareizas rūpes par ādu un sekojošie pamata higiēnas noteikumi ir ļoti svarīgi, kad aprūpējat slimnieku vai invalīdu.
  • Absorbējošo, gaisu caurlaidīgo produktu izmantošana ļauj ādai elpot, kas samazina ādas kairinājuma iespējas.
  • Ir svarīgi valkāt elpojošu apakšveļu un apģērbu, kas izgatavots no dabīgiem materiāliem, kas nodrošina gaisa cirkulāciju un samazina ādas kairinājuma risku.
  • Nenovērtējiet par zemu nevienu no iekaisuma pazīmēm – tās var drīz pārvērsties sāpīgos ādas bojājumos, ko ir grūti ārstēt.

Ir būtiski izmantot izgulējumu profilakses terapiju gadījumos, kad cilvēki lieto absorbējošos produktus, lai risinātu urīna nesaturēšanu – tas patiešām ir svarīgi, ja slimnieks ir gulošs. Vissvarīgākā loma ir ādas stāvokļa novērošanai un rūpēm par ādu. Uzziniet vairāk par izgulējumu profilakses terapiju šeit.

>
Šajā vietnē tiek izmantoti sīkfaili, lai nodrošinātu lietošanas ērtumu, uzlabotu drošību, kā arī statistikas un mārketinga mērķiem. Jūs varat izmainīt sīkfailu uzstādījumus savā interneta pārlūkprogrammā. Izmantojot šo interneta vietni bez uzstādījumu izmaiņām, jūs piekrītat mūsu sīkfailu izmantošanai. Uzzināt vairāk par sīkfailu politiku »