Menopauze

Kas ir menopauze?

Menopauze (klimaktērijs, dzīves pārmaiņas) ir dabisks notikums, ko piedzīvo katra sieviete. Tas iezīmē menstruāciju beigšanos, ko izraisa olnīcu hormonālo funkciju vājināšanās. Mēs runājam par parādību, kad sievietei vecumā pēc 40 gadiem menstruācijas nenoris vismaz 6 mēnešus pēc kārtas.

Menopauze parasti notiek laikā, kad sieviete tuvojas 50 gadu vecumam, bet ar to saistītie traucējumi var ilgt vairākus gadus.

Kā norisinās menopauze?

Menopauzes pazīmes ir galvenokārt saistītas ar pazeminātu estradiola – hormona, kas ir viens no estrogēniem – koncentrāciju. Sievietes organismam ir jāpārslēdzas no regulārām menstruācijām uz samazinātu hormona ražošanu.

Pielāgošanās hormonālajām izmaiņām katrai sievietei var noritēt atšķirīgi. Menopauzes simptomi var parādīties pat vairākus gadus pirms pēdējām mēnešreizēm. Dažus no zemāk minētajiem simptomiem atsevišķas sievietes nemaz nepiedzīvo – tas ir ļoti individuāli. Tāpēc arī rūpes ir jāpielāgo katrai sievietei atsevišķi.

Menopauzes simptomi:

Atcerieties, ka menopauze nav slimība, bet dabisks bioloģisks process. Menopauze nav nekas tāds, kas būtu jāārstē – rūpes mazina tās nepatīkamos simptomus un palīdz atjaunot hormonu līdzsvaru, ko izjaucis klimaktērijs. Ārsts var ieteikt hormonu terapiju, taču ne visas sievietes var to pielietot.

Ko jūs varat darīt, lai palīdzētu sev iziet cauri menopauzei?

Mēs izmantojam datu vai sīkfailu failus jūsu pārlūkprogrammā, lai personalizētu un uzlabotu mūsu vietnes lietošanas ērtību, analizētu vietnes darbības, kas palīdz atbalstīt mūsu mārketinga un pārdošanas aktivitātes, personalizētu reklāmu rādīšana, pamatojoties uz informāciju par jūsu interesēm (ieskaitot jūsu darbību mūsu vietnē vai citas vietnes) un jūsu atrašanās vietu. Noklikšķiniet uz "Es piekrītu un dodos uz vietni", lai pieņemtu visu sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas politiku saskaņā ar sīkdatņu politikā aprakstītajiem iestatījumiem un dotos tieši uz lapu. Ja nevēlaties piekrist visu sīkfailu izmantošanas politikai un šajā ziņā vēlaties mainīt savas preferences, noklikšķiniet uz COOKIES POLICY, lai mainītu sīkfailu iestatījumus.

Es piekrītu COOKIES POLITIKA