Andropauze

Katra vīrieša dzīvē pienāk laiks, kas saistīts ar daudzām izmaiņām. Ķermenis pakāpeniski atsakās pakļauties, vīrietis piedzīvo ēstgribas traucējumus, garastāvokļa svārstības, miega problēmas utt. Ja tas notiek, esam sastapušies ar andropauzi – vīrišķo ekvivalentu tam, ko pazīstam kā menopauzi sievietēm.

Kas ir andropauze?

Andropauze, kas ir pazīstama arī kā vīriešu klimaktērijs vai vīrišķā menopauze, ir pakāpenisks process, kas norisinās vairāku gadu garumā. Tas neskar visus vīriešus, taču to vīriešu skaits, kurus šis stāvoklis ietekmē, palielinās līdz ar viņu vecumu.

Tas var sākties atšķirīgā laikā (vecumā no 40 līdz 55 gadiem), tā gaita mēdz būt dažāda, to ietekmē vairāki faktori. Tas ir saistīts ar androgēnu darbību, īpaši testosterona izstrādes samazināšanos, jo testosterons ir atbildīgs par daudziem vielmaiņas procesiem vīrieša ķermenī. Vīrietim netiek dots skaidrs signāls, kurā brīdī ir sākusies andropauze. Nav drošas pazīmes, kas liecinātu par tās sākšanos, tāpēc daudzi vīrieši ignorē vispārējo pašsajūtas pasliktināšanos un daudzus traucējumus, kas raksturīgi šai fāzei.

Izplatītākie andropauzes simptomi:

Vai šie simptomi būs vērojami, vai katrs konkrētais vīrietis ar tiem saskarsies, to nosaka daudzi faktori. Par noteicošo faktoru tiek uzskatīta ģenētiska predispozīcija, taču arī dzīvesveids, ēšanas un fiziskās aktivitātes paradumi arī spēlē nozīmīgu lomu.

Diagnosticējot andropauzi jāņem vērā vairāki nosacījumi. Tie attiecas gan uz fizisko, gan psihisko veselību, gan hormonālo līdzsvaru. Pamata diagnoze, kas tiek noteikta, pamatojoties uz Morleja anketu (zināmu arī kā ADAM anketa – Androgen Deficiency in the Aging Male) – aizdomas par andropauzi var tikt izteiktas, ja pozitīva atbilde ir sniegta vairāk kā uz trim anketas jautājumiem.

Menopauze sievietēm nozīmē reproduktīvo funkciju izbeigšanos, bet vīriešiem andropauze izraisa vienīgi to pasliktināšanos. Visi pārējie simptomi var būtiski samazināt dzīves kvalitāti. Tāpēc vajadzētu apmeklēt ārstu, kas noteiks diagnozi un varēs palīdzēt izvēlēties atbilstošu ārstēšanu, sekmīgi samazinot novecošanas izraisītos simptomus.

Kā jūs varat atvieglot sev dzīvi?

Mēs izmantojam datu vai sīkfailu failus jūsu pārlūkprogrammā, lai personalizētu un uzlabotu mūsu vietnes lietošanas ērtību, analizētu vietnes darbības, kas palīdz atbalstīt mūsu mārketinga un pārdošanas aktivitātes, personalizētu reklāmu rādīšana, pamatojoties uz informāciju par jūsu interesēm (ieskaitot jūsu darbību mūsu vietnē vai citas vietnes) un jūsu atrašanās vietu. Noklikšķiniet uz "Es piekrītu un dodos uz vietni", lai pieņemtu visu sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas politiku saskaņā ar sīkdatņu politikā aprakstītajiem iestatījumiem un dotos tieši uz lapu. Ja nevēlaties piekrist visu sīkfailu izmantošanas politikai un šajā ziņā vēlaties mainīt savas preferences, noklikšķiniet uz COOKIES POLICY, lai mainītu sīkfailu iestatījumus.

Es piekrītu COOKIES POLITIKA