22.06.2020

Slapināšana gultā - ko tas var nozīmēt?

Kas ir slapināšana gultā?

Nakts enurēze, vienkārši saukta par slapināšanu gultā, ir termins bērnu nevilšai urinācijai miegā, kaut arī dienas laikā viņš ir spējīgs kontrolēt savas fizioloģiskās funkcijas. Parasti, ja problēma turpinās arī pēc 5 gadu vecuma, to uzskata par medicīnisku problēmu. Ja slapināšana gultā notiek mazāk kā 3 reizes nedēļā, mums jāsaskaras ar primāro nakts enurēzi.

Ko varētu satraukt slapināšana gultā?

Slapināšana gultā ir parasta bērniem, un, izņemot dažus alerģisku saslimšanu gadījumus, tā ir viena no izplatītākajām hroniskajām bērnu veselības problēmām. Tā biežāk sastopama zēniem kā meitenēm, un šī problēma mēdz izzust ar gadiem.

Slapināšana gultā

  • Primārā enurēze – saistīta ar bērna iedzimtajām slimībām un traucējumiem.
  • Sekundārā enurēze – atgriešanās pie nakts apslapināšanās pēc tam, kad ir pagājuši vismaz 6 mēneši, paliekot sausam.
  • Monosimptomātiska – viens traucējums.
  • Polisimptomātiska – parādās kopā ar citiem simptomiem, tādiem kā urīnpūšļa iekaisumi vai poliūrija.

Kas izraisa slapināšanu gultā?

Bez parastajiem iemesliem, kas izraisa bērnu slapināšanos, šo traucējumu var izraisīt arī sekojoši cēloņi:

Slapināšana gultā nav tikai psiholoģiska problēma. Bērns, kam ir enurēze, apjūk arvien vairāk un nesaprot, kas notiek. Problēma kļūst arvien satraucošāka, bērnam pieaugot. Reizēm pat bērna vecāki netiek ar šo problēmu galā. Rīti ģimenēs, kurās ir bērns slapina gultā, ir satraukuma pilni un nepatīkami. Kā to risināt?

Diagnoze un ārstēšana

Katru bērnu, kam ir urīna nesaturēšana, būtu jāapskata ārstam. Ir noteiktas pārbaudes, kas jāveic, lai noteiktu precīzu diagnozi. Varbūt slapināšanu izraisa ārstējama kaite, pēc šādas veselības problēmas atrisināšanas nepatīkamās slapjās naktis būs pagātne.

Parastās pārbaudes, kas veicamas, lai noteiktu diagnozi

Ārstam vajadzētu izskaidrot bērnam un viņa vecākiem, kāpēc notiek slapināšana gultā. Ārstam vajadzētu arī minēt, kas darāms, lai stāvokli uzlabotu. Ir ļoti svarīgi, lai bērns saprot un pieņem ieteikto ārstēšanu. Jo labāk bērns sadarbojas ar vecākiem un ārstu, jo lielākas izredzes, ka slapināšanas gadījumi tiks ierobežoti vai beigsies pavisam.

Ko ārsts varētu ieteikt?

1. Ārstēšanu bez zālēm

Tā pamatā ir balstīta uz urīnpūšļa kontroles trenēšanu – vispirms dienas laikā, un tad naktīs, treniņi var ilgt vairākas nedēļas.

2. Ārstēšana ar zālēm

Tā var aizņemt līdz pat vairākiem mēnešiem. Zāļu izvēle ir vērsta sekojošu mērķu sasniegšanai:

Var teikt, ka ārstēšana bijusi veiksmīga, ja slapjo nakšu skaits samazinājies par 90%.

Uzziniet šeit, ko jūs varat darīt, lai palīdzētu savam bērnam.

LASĪT ARĪ

Problēmas ar prostatu

Problēmas ar prostatu

Visbiežākais urīna nesaturēšanas iemesls ir prostatas palielināšanās – tas ir prostatas dziedzera palielināšanās. Prostatas palielināsanās ir dabiska parādība, kas saistīta ar novecošanu.

Vairāk

Daļēji atvērtā pret slēgto sistēmu

Cilvēkiem, kas saskaras ar vidēju vai stipru urīna nesaturēšanu, ir pieejams plašs absorbējošo produktu klāsts: Anatomiski pielāgotas formas ieliktņi, Viscaur gaisu caurlaidīgas autiņbikses, Elastīgā vienreizējās lietošanas apakšveļa.

Vairāk

UZZINĀT VAIRĀK PA SENI PRODUKTIEM

Plašs mitrumu uzsūcošo produktu klāsts cilvēkiem, kuriem nepieciešama uzticama aizsardzība.

Skatīt produktus

Izvēlēties produktu

Pārdomāts produkts nozīmē gan komfortu pacientam, gan nopietnu izgulējumu rašanās riska mazināšanu, kā arī mazāk darba aprūpētājam. Mēs palīdzēsim izvēlēties produktu.

Izvēlēties produktu

Izvēlēties izmēru

Pareiza produkta izvēle ir ļoti svarīga. Tāpēc esam radījuši vienkāršu rīku „Diagnostika”.

Izvēlēties izmēru

Ce site web utilise des cookies

Mēs izmantojam datus jeb sīkdatnes jūsu tīmekļa pārlūkprogrammā, lai personalizētu mūsu tīmekļa vietni un padarītu tās lietošanu ērtāku, un analizējam tīmekļa vietnes darbību, kas palīdz uzlabot mūsu mārketinga un pārdošanas darbības un rādīt personalizētas reklāmas, pamatojoties uz jūsu interesēm (tostarp jūsu darbības mūsu un arī citās tīmekļa vietnēs) un jūsu atrašanās vietu. Tālāk jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no dažām vai visām sīkdatnēm.

Pieņemt visu
Iestatījumi

1. Pakalpojuma sniedzējs automātiski ievāc tikai sīkdatnēs iekļauto informāciju.

2. Sīkdatņu faili (tā sauktās sīkdatnes) ir informācijas tehnoloģiju dati, galvenokārt teksta faili, kas tiek saglabāti pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un ir paredzēti pakalpojuma lietošanai. Sīkdatnes parasti satur tās tīmekļa vietnes nosaukumu, no kuras tās nāk, uzglabāšanas laiku gala ierīcē un unikālu numuru.

3. Uzņēmums, kas ievieto sīkdatnes Pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un iegūst tām piekļuvi, ir pakalpojuma sniedzējs “TZMO SA” ar juridisko adresi Żółkiewskiego 20/16 87-100 Toruń.

4. Sīkdatnes tiek izmantotas šādiem mērķiem:

a) pakalpojumu satura pielāgošanai lietotāja vēlmēm un tīmekļa vietņu izmantošanas uzlabošanai. Tieši šie faili ļauj atpazīt pakalpojuma lietotāja ierīci un atbilstoši parādīt tīmekļa vietni, pielāgojot to individuālām vajadzībām;

b) statistikas datu ievākšanai, kas palīdz izprast, kā pakalpojumu lietotāji izmanto konkrētas tīmekļa vietnes, dodot iespēju uzlabot šo tīmekļa vietņu struktūru un saturu;

5. Pakalpojuma sniegšanai tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes: sesijas sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes. Sesijas sīkdatnes ir īslaicīgi glabājami faili, kas tiek uzglabāti lietotāja gala ierīcē līdz izrakstīšanās brīdim, tīmekļa vietnes atstāšanai vai programmatūras (pārlūkprogrammas) izslēgšanai. Pastāvīgās sīkdatnes tiek glabātas lietotāja gala ierīcē sīkdatņu failu parametros norādīto laiku vai līdz brīdim, kad lietotājs tos dzēš.

6. Pakalpojuma sniegšanas brīdī tiek izmantotas šādas sīkdatnes:

Vārds Domēns Veids Ilgums
_fbp .seni.lv Advertisement 3 months
smvr .seni.lv Analytics 10 years
smuuid .seni.lv Analytics 10 years
_ga .seni.lv Analytics 2 years
_gid .seni.lv Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lv Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lv Analytics 1 minute
_smvs .seni.lv Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lv Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lv Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lv Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony .seni.lv Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lv Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lv Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Vairumā gadījumu tīmekļa vietņu pārlūkošanai izmantotās programmatūras (pārlūkprogrammas) noklusējuma iestatījumi ļauj saglabāt sīkdatnes lietotāja gala ierīcē. Pakalpojuma lietotājs jebkurā laikā var mainīt savus sīkdatņu iestatījumus. Šos iestatījumus ir iespējams īpaši mainīt, bloķējot automātisku sīkdatņu apstrādi tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumos vai pieprasot informēt par katru sīkdatņu ievietošanu pakalpojuma lietotāja ierīcē. Sīkāka informācija par sīkdatņu pārvaldības iespējām un metodēm ir pieejama programmatūras (pārlūkprogrammas) iestatījumos.

8. Pakalpojuma sniedzējs informē, ka sīkdatņu lietošanas ierobežošana var ietekmēt dažas no pakalpojuma tīmekļa vietnēs pieejamajām funkcijām. Avots: http://wszystkoociasteczkach.pl/"