Slapināšana gultā - ko tas var nozīmēt?

Kas ir slapināšana gultā?

Nakts enurēze, vienkārši saukta par slapināšanu gultā, ir termins bērnu nevilšai urinācijai miegā, kaut arī dienas laikā viņš ir spējīgs kontrolēt savas fizioloģiskās funkcijas. Parasti, ja problēma turpinās arī pēc 5 gadu vecuma, to uzskata par medicīnisku problēmu. Ja slapināšana gultā notiek mazāk kā 3 reizes nedēļā, mums jāsaskaras ar primāro nakts enurēzi.

Ko varētu satraukt slapināšana gultā?

Slapināšana gultā ir parasta bērniem, un, izņemot dažus alerģisku saslimšanu gadījumus, tā ir viena no izplatītākajām hroniskajām bērnu veselības problēmām. Tā biežāk sastopama zēniem kā meitenēm, un šī problēma mēdz izzust ar gadiem.

Slapināšana gultā

  • Primārā enurēze – saistīta ar bērna iedzimtajām slimībām un traucējumiem.
  • Sekundārā enurēze – atgriešanās pie nakts apslapināšanās pēc tam, kad ir pagājuši vismaz 6 mēneši, paliekot sausam.
  • Monosimptomātiska – viens traucējums.
  • Polisimptomātiska – parādās kopā ar citiem simptomiem, tādiem kā urīnpūšļa iekaisumi vai poliūrija.

Kas izraisa slapināšanu gultā?

Bez parastajiem iemesliem, kas izraisa bērnu slapināšanos, šo traucējumu var izraisīt arī sekojoši cēloņi:

Slapināšana gultā nav tikai psiholoģiska problēma. Bērns, kam ir enurēze, apjūk arvien vairāk un nesaprot, kas notiek. Problēma kļūst arvien satraucošāka, bērnam pieaugot. Reizēm pat bērna vecāki netiek ar šo problēmu galā. Rīti ģimenēs, kurās ir bērns slapina gultā, ir satraukuma pilni un nepatīkami. Kā to risināt?

Diagnoze un ārstēšana

Katru bērnu, kam ir urīna nesaturēšana, būtu jāapskata ārstam. Ir noteiktas pārbaudes, kas jāveic, lai noteiktu precīzu diagnozi. Varbūt slapināšanu izraisa ārstējama kaite, pēc šādas veselības problēmas atrisināšanas nepatīkamās slapjās naktis būs pagātne.

Parastās pārbaudes, kas veicamas, lai noteiktu diagnozi

Ārstam vajadzētu izskaidrot bērnam un viņa vecākiem, kāpēc notiek slapināšana gultā. Ārstam vajadzētu arī minēt, kas darāms, lai stāvokli uzlabotu. Ir ļoti svarīgi, lai bērns saprot un pieņem ieteikto ārstēšanu. Jo labāk bērns sadarbojas ar vecākiem un ārstu, jo lielākas izredzes, ka slapināšanas gadījumi tiks ierobežoti vai beigsies pavisam.

Ko ārsts varētu ieteikt?

1. Ārstēšanu bez zālēm

Tā pamatā ir balstīta uz urīnpūšļa kontroles trenēšanu – vispirms dienas laikā, un tad naktīs, treniņi var ilgt vairākas nedēļas.

2. Ārstēšana ar zālēm

Tā var aizņemt līdz pat vairākiem mēnešiem. Zāļu izvēle ir vērsta sekojošu mērķu sasniegšanai:

Var teikt, ka ārstēšana bijusi veiksmīga, ja slapjo nakšu skaits samazinājies par 90%.

Uzziniet šeit, ko jūs varat darīt, lai palīdzētu savam bērnam.

Mēs izmantojam datu vai sīkfailu failus jūsu pārlūkprogrammā, lai personalizētu un uzlabotu mūsu vietnes lietošanas ērtību, analizētu vietnes darbības, kas palīdz atbalstīt mūsu mārketinga un pārdošanas aktivitātes, personalizētu reklāmu rādīšana, pamatojoties uz informāciju par jūsu interesēm (ieskaitot jūsu darbību mūsu vietnē vai citas vietnes) un jūsu atrašanās vietu. Noklikšķiniet uz "Es piekrītu un dodos uz vietni", lai pieņemtu visu sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas politiku saskaņā ar sīkdatņu politikā aprakstītajiem iestatījumiem un dotos tieši uz lapu. Ja nevēlaties piekrist visu sīkfailu izmantošanas politikai un šajā ziņā vēlaties mainīt savas preferences, noklikšķiniet uz COOKIES POLICY, lai mainītu sīkfailu iestatījumus.

Es piekrītu COOKIES POLITIKA