Izgulējumu profilakse

Kas ir izgulējums?

Izgulējums ir ādas stāvoklis, ko izraisa sekojoši faktori:


Urīns
Ķermeņa šķidrums, kas izdalās no brūcēm

Kas veicina izgulējumu rašanos?

Vietas, kur visbiežāk rodas izgulējumi:

5 izgulējumu stadijas

Izgulējumi iedalās stadijās – to ir piecas, atkarībā no attīstības līmeņa:

I STADIJA – apsārtums, kas pazūd, ja tiek likvidēts spiediens; nav ādas bojājumu.

II STADIJA – apsārtums, kas nepazūd, ja tiek likvidēts spiediens; virsmas satūkums, ādas erozija; sāpīgs epidermas ievainojums.

III STADIJA – dziļš ādas bojājums, kas sasniedz dermu (dziļākās ādas struktūras); redzams, satūcis, sakairināts bojājums; brūces apakšējā daļa var būt klāta ar bojātajiem audiem (dzeltena masa) vai sārti graudaina.

IV STADIJA – bojājums sniedzas līdz pat kaulam, veidojas ādas nekroze; ir redzami mirušie audi, brūces apakšējā daļa var būt pildīta ar melniem nekrotiskajiem audiem.

V STADIJA – pēdējā stadija – nekroze sniedzas muskuļos, kas var izraisīt sepsi.

Terapija izgulējumu profilaksei

Veseliem cilvēkiem, kas ir spējīgi kontrolēt savus muskuļus un var reaģēt uz spiediena radītu diskomfortu, nekad neveidosies izgulējumi. To veidošanos cilvēkiem ar ierobežotām kustībām var būtiski samazināt, ievērojot izgulējumu profilaksi.

Neignorējiet simptomus

Ādas apsārtums, kas nepazūd, kad ir likvidēts spiediens, tulznas, kas veidojas rajonā, uz kuru darbojies spiediens, bojāta epiderma – šiem simptomiem būtu jāsatrauc kopēju. Pastāvīga ādas vērošana ir būtisks elements izgulējumu profilaksē.

Centieties izvairīties no riska faktoriem
Izmantojiet īpašas ierīces izgulējumu profilaksei
Mēģiniet nodrošināt kustības savam mīļajam, cik vien daudz iespējams
Izmantojiet ādas kopšanas līdzekļus
Nodrošiniet cilvēkam, kuru kopjat, veselīgu ēdienu

Ja sāk veidoties izgulējumi, jums tūlīt jāsazinās ar ārstu, lai veidotu ārstēšanas plānu. Izgulējumu ārstēšana ir laikietilpīga. Tas ir grūts process, taču, ja sekojat ārsta norādēm, izgulējumus ir iespējams ārstēt.

Atcerieties: jo ātrāk uzsāksiet nepieciešamās darbības, jo ātrāka un efektīvāka būs ārstēšana. Atcerieties, ka ir vieglāk novērst, nekā ārstēt.

Šeit jūs varat atrast vairāk informācijas par atbilstošu ādas kopšanu. Saņemiet praktiskus padomus kopējiem, kas rūpējas par saviem mīļajiem.

Mēs izmantojam datu vai sīkfailu failus jūsu pārlūkprogrammā, lai personalizētu un uzlabotu mūsu vietnes lietošanas ērtību, analizētu vietnes darbības, kas palīdz atbalstīt mūsu mārketinga un pārdošanas aktivitātes, personalizētu reklāmu rādīšana, pamatojoties uz informāciju par jūsu interesēm (ieskaitot jūsu darbību mūsu vietnē vai citas vietnes) un jūsu atrašanās vietu. Noklikšķiniet uz "Es piekrītu un dodos uz vietni", lai pieņemtu visu sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas politiku saskaņā ar sīkdatņu politikā aprakstītajiem iestatījumiem un dotos tieši uz lapu. Ja nevēlaties piekrist visu sīkfailu izmantošanas politikai un šajā ziņā vēlaties mainīt savas preferences, noklikšķiniet uz COOKIES POLICY, lai mainītu sīkfailu iestatījumus.

Es piekrītu COOKIES POLITIKA