Urīna nesaturēšanas cēloņi bērniem

Bērniem līdz noteiktam vecumam ir dabiski nekontrolēt savu urīnpūsli. Taču, kad bērnam, saskaņā ar pieaugušo uzskatiem, būtu jau jāsāk kontrolēt savas fizioloģiskās funkcijas, bet viņš to nespēj, sākas grūtības.

Bērni nelabprāt runā par savām problēmām, viņi var noslēgties, bet vecāki īsti nezina, kā tikt galā ar situāciju.

Vēl jo vairāk, kad vecāki vēršas pēc padoma pie ārsta, viņi reti saņem tiešu atbildi.

Kontrole pār urīnpūsli un visām nepieciešamajām ķermeņa funkcijām nav iedzimta – tās ir jāapgūst. Šo iemaņu attīstība notiek pakāpeniski, bērnam pieaugot. Apmēram 3-5 gadu vecumā šīm iemaņām vajadzētu būt apgūtām.

Parasti bērns sāk kontrolēt savas fizioloģiskās funkcijas dienas laikā. Pakāpeniski viņš iemācās, kā aizturēt urīnu nakts laikā. Novēlošanās šī mehānisma nostiprināšanā var novest pie urinācijas traucējumiem.

Ir 2 pamata traucējumu veidi:

  1. Urīna nesaturēšana – nekontrolējama urīna noplūde, kad bērns saprot faktu, ka urīns noplūst, bet nespēj to kontrolēt; urīna noplūde notiek mazās devās;
  2. Nevilša apslapēšanās – nekontrolēta urinācija, kuru bērnam attiecīgajā vecumā būtu jāspēj kontrolēt, taču viņš nevar kontrolēt savu urīnpūsli; tas ir funkcionāls traucējums, kas nav saistīts ar urīnizvades sistēmas bojājumiem; urīnpūslis iztukšojas pilnībā, piemēram, miegā.

Biežākie urīna nesaturēšanas iemesli bērniem:

Nevilša slapināšanās naktī ir visizplatītākās. Lasiet vairāk par šo problēmu šeit.

Mēs izmantojam datu vai sīkfailu failus jūsu pārlūkprogrammā, lai personalizētu un uzlabotu mūsu vietnes lietošanas ērtību, analizētu vietnes darbības, kas palīdz atbalstīt mūsu mārketinga un pārdošanas aktivitātes, personalizētu reklāmu rādīšana, pamatojoties uz informāciju par jūsu interesēm (ieskaitot jūsu darbību mūsu vietnē vai citas vietnes) un jūsu atrašanās vietu. Noklikšķiniet uz "Es piekrītu un dodos uz vietni", lai pieņemtu visu sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas politiku saskaņā ar sīkdatņu politikā aprakstītajiem iestatījumiem un dotos tieši uz lapu. Ja nevēlaties piekrist visu sīkfailu izmantošanas politikai un šajā ziņā vēlaties mainīt savas preferences, noklikšķiniet uz COOKIES POLICY, lai mainītu sīkfailu iestatījumus.

Es piekrītu COOKIES POLITIKA