Rūpējieties par sevi

Kad jūsu mīļais – jūsu bērns, vecāks vai cits radinieks – saslimst, to cilvēku dzīvē, kas iesaistīti šī cilvēka kopšanā, ir daudz izmaiņu. Nepieciešamība aprūpēt slimu cilvēku prasa daudz enerģijas, paņem daudz garīgā un fiziskā spēka, un bieži ietekmē ģimenes budžetu.

Uzmanības centrā ir jūsu mīļais, kura stāvoklis bieži vien ar laiku pasliktinās, un viņa vai viņas rehabilitācija pozitīvus rezultātus var dot arī ļoti lēni. Ir acīmredzami, ka šis cilvēks cieš un izjūt fiziskas sāpes, saskaras ar emocionālām dilemmām un saprot savu stāvokli. Ir jāatceras, ka šī situācija atstāj iespaidu arī uz tiem cilvēkiem, kas ir iesaistīti slimnieka aprūpē.

Mīļā cilvēka stāvoklis ietekmē viņa tuviniekus divos veidos:

  • Fiziski – kopējs iegulda daudz darba un enerģijas ikdienas aprūpē un palīdzībā;
  • Emocionāli – radinieki izjūt daudz un dažādas emocijas, viņiem jātiek galā ar savu ikdienas dzīvi un arī jauno situāciju, kurā viņi nonākuši.
Lai atrastu spēku saglabāt pozitīvu attieksmi pret aprūpes sniegšanu mīļajam, ir būtiski neaizmirst par sevi. Pretēji jūsu mīļā stāvoklim, jums ir jāsaglabā veselība, jābūt garīgi un fiziski spēcīgam. Citādi jūs nokļūsiet situācijā, kad trūks motivācijas, pieaugs neticība, ka ārstniecība ir sekmīga, progresēs nogurums un nespēja tiks galā ar sava mīļā emocijām, kas liks justies, ka šī cilvēka kopšana ir neiespējams un nepanesams uzdevums.

Kā tikt galā ar savām izjūtām un kā atrast jūsu mīļā aprūpes pozitīvos aspektus? – Šo informāciju jūs varat atrast Veselīgo emociju sadaļā. Šeit jūs atradīsiet dažus padomus, kā organizēt sava mīļā cilvēka kopšanu.

>
Šajā vietnē tiek izmantoti sīkfaili, lai nodrošinātu lietošanas ērtumu, uzlabotu drošību, kā arī statistikas un mārketinga mērķiem. Jūs varat izmainīt sīkfailu uzstādījumus savā interneta pārlūkprogrammā. Izmantojot šo interneta vietni bez uzstādījumu izmaiņām, jūs piekrītat mūsu sīkfailu izmantošanai. Uzzināt vairāk par sīkfailu politiku »