Problēmas ar prostatu

Visbiežākais urīna nesaturēšanas iemesls ir prostatas palielināšanās – tas ir prostatas dziedzera palielināšanās. Prostatas palielināsanās ir dabiska parādība, kas saistīta ar novecošanu. Tās iemesls ir daudzas traucējošas urīnceļu sistēmas kaites. Ja esat vīrietis vecumā pēc 45 un piedzīvojat urīna nesaturēšanu, prostata var būt tās cēlonis. Pat neilgu laiku atpakaļ reti gadījās dzirdēt par prostatas problēmām. Nebija daudz cilvēku, kas zināja vai runāja par šīm problēmām, tāpat par šo problēmu arī netika daudz rakstīts. Ja netika sagaidīts, ka vīriešu mūža vidējais ilgums nav garāks par 50 gadiem, tad problēma praktiski neeksistēja. Kopš medicīnas zinātne ir attīstījusies, arī paredzamais mūža ilgums ir palielinājies. Prostatas palielināšanās ir vīriešu veselības problēma, kam jāpievērš īpaša uzmanība.

Ko nodarbina šī problēma?

Prostatas dziedzera palielināšanās skar gandrīz pusi no visiem vīriešiem, lai gan tikai nedaudzi izjūt tā saslimšanas simptomus. Katram vīrietim pēc 45 gadu vecuma būtu jāveic veselības pārbaude un jāapmeklē ārsts vismaz reizi gadā.

Ja izjūtat kādas problēmas, kas saistītas ar uroģenitālo sistēmu, ir nepieciešams apmeklēt urologu. Atcerieties, ka savlaicīgi diagnosticēta prostatas palielināšanās var glābt jums dzīvību. Nevērība šajā ziņā var novest pie saslimšanas ar prostatas vēzi.

Kāda ir problēmas būtība?

Normāla lieluma prostatas dziedzeris ir valrieksta lielumā, tas nesāp, ja tiek saspiests, ir atsperīgs, un tā virsma ir gluda. Kad dziedzeris palielinās, tā šūnu skaits pieaug, tas spiež uz urīnizvadkanālu, sašaurinot to. Urinācijas problēmas izraisa sašaurināšanās process.

Tā sauktā urīnpūšļa izvades obstrukcija novērš pilnīgu urīnpūšļa disfunkciju, jo urīnpūšļa sieniņās sāk attīstīties patoloģiskas struktūras izmaiņas. Neizvadītais urīns rada infekcijas urīnceļos un urīnpūšļa akmeņus. Tas arī noved pie urīnpūšļa muskulatūras vājināšanās, izraisot pastāvīgas urīna noplūdes.

Visbiežāk sastopamie prostatas palielināšanās simptomi:

PIEZĪME – šie simptomi var uzrādīt arī citas slimības klātbūtni, konsultējieties ar savu ārstu, ja piedzīvojat kaut ko no augstāk minētā.

Diagnoze

Prostatas dziedzera diagnostika tiek veikta saskaņā starptautiskās komitejas, kas darbojas Pasaules Veselības organizācijas (PVO) paspārnē, izstrādātajiem standartiem.

Izmeklēšanā būtu jāiekļauj:

Ārstēšana

Ārstēšana atkarīga no prostatas palielināšanās apjoma:

Ir vērts atcerēties – labdabīga prostatas palielināšanās nav ļaundabīgs audzējs, taču ignorējot tās pazīmes un neārstējoties, var attīstīties prostatas vēzis.

Kā sev palīdzēt?

Mēs izmantojam datu vai sīkfailu failus jūsu pārlūkprogrammā, lai personalizētu un uzlabotu mūsu vietnes lietošanas ērtību, analizētu vietnes darbības, kas palīdz atbalstīt mūsu mārketinga un pārdošanas aktivitātes, personalizētu reklāmu rādīšana, pamatojoties uz informāciju par jūsu interesēm (ieskaitot jūsu darbību mūsu vietnē vai citas vietnes) un jūsu atrašanās vietu. Noklikšķiniet uz "Es piekrītu un dodos uz vietni", lai pieņemtu visu sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas politiku saskaņā ar sīkdatņu politikā aprakstītajiem iestatījumiem un dotos tieši uz lapu. Ja nevēlaties piekrist visu sīkfailu izmantošanas politikai un šajā ziņā vēlaties mainīt savas preferences, noklikšķiniet uz COOKIES POLICY, lai mainītu sīkfailu iestatījumus.

Es piekrītu COOKIES POLITIKA