Nesaturēšanas veidi

Ir vairāki nesaturēšanas klasificēšanas veidi. Tie tiek veikti balstoties uz dažādiem kritērijiem. Visizplatītāko klasifikāciju ir izveidojusi Standartizācijas komiteja, kas darbojas pie starptautiskas organizācijas ICS (International Continence Society). Tā formāli klasificējusi nesaturēšanas veidus, ieskaitot fēču nesaturēšanu.

Urīna nesaturēšana

Stresa nesaturēšana

Tā ir saistīta ar iegurņa muskuļu novājināšanos. Tā ir nevilša urīna noplūde, kas rodas šķaudot, klepojot vai fiziskas aktivitātes laikā. Šāda veida nesaturēšana visbiežāk skar sievietes. Vīrieši ar to sastopas gadījumos, kad viņiem ir izņemta prostata.

Vajadzības nesaturēšana

Nekontrolēta urīna noplūde, pirms kuras bijusi spēcīga vēlme urinēt: tā var izpausties nelielu noplūžu veidā starplaikos starp apzinātu urināciju, līdz pat pilnīgai, neapzinātai urīnpūšļa iztukšošanai

Jaukta nesaturēšana

Nevilša urīna noplūde, kas rodas fizisku aktivitāšu laikā, šķaudot, smejoties vai klepojot, savienota ar vēlmi urinēt.

Nakts nesaturēšana

Nevilša urīna noplūde miegā – pazīstama arī kā slapināšana gultā/ nakts enurēze.

Ilgstoša nesaturēšana

Ilgstošas nevilšas urīna noplūdes.

Refleksa nesaturēšana

Tā sauktā refleksa nesaturēšana ir saistīta ar nervu sistēmas traucējumiem – pacienti nejūt vajadzību urinēt, bet urīnpūslis iztukšojas pilnībā, un tas notiek nekontrolēti.

Pārplūdes nesaturēšana

Katru urīna noplūdi ir izraisījis pārpildīts urīnpūslis (to var izraisīt urīna izvades nosprostojums).

Ārpusurīnizvades nesaturēšana (fistulārā)

Nevilša urīna noplūde, kas nenotiek caur urīnizvadkanālu.

Nenoteikta nesaturēšana

Urīna nesaturēšana, kas nevar tikt pieskaitīta nevienai citai kategorijai. To bieži lieto, lai aprakstītu nesaturēšanu, kas skar garīgi slimus cilvēkus, kam nav nekādu urīnizvades sistēmas traucējumu.

Citi nesaturēšanas tipi

Nevilša urīna noplūde, piemēram, seksuāla akta laikā, vai pēc apzinātas urīnpūšļa iztukšošanas utt.

Fēču nesaturēšana

Vajadzības nesaturēšana

Cilvēks izjūt nepieciešamību, bet nav spējīgs to aizturēt pietiekami ilgi, lai pagūtu aiziet uz tualeti – to bieži izraisa vāji anālā sfinktera muskuļi.

Pasīvā nesaturēšana

Vēdera izeja notiek bez vajadzības sajūtas – visbiežāk cēlonis ir nervu bojājums, muskuļu vājums vai hronisks aizcietējums.

>
Šajā vietnē tiek izmantoti sīkfaili, lai nodrošinātu lietošanas ērtumu, uzlabotu drošību, kā arī statistikas un mārketinga mērķiem. Jūs varat izmainīt sīkfailu uzstādījumus savā interneta pārlūkprogrammā. Izmantojot šo interneta vietni bez uzstādījumu izmaiņām, jūs piekrītat mūsu sīkfailu izmantošanai. Uzzināt vairāk par sīkfailu politiku »