Nesaturēšanas veidi

Ir vairāki nesaturēšanas klasificēšanas veidi. Tie tiek veikti balstoties uz dažādiem kritērijiem. Visizplatītāko klasifikāciju ir izveidojusi Standartizācijas komiteja, kas darbojas pie starptautiskas organizācijas ICS (International Continence Society). Tā formāli klasificējusi nesaturēšanas veidus, ieskaitot fēču nesaturēšanu.

Urīna nesaturēšana

Stresa nesaturēšana

Tā ir saistīta ar iegurņa muskuļu novājināšanos. Tā ir nevilša urīna noplūde, kas rodas šķaudot, klepojot vai fiziskas aktivitātes laikā. Šāda veida nesaturēšana visbiežāk skar sievietes. Vīrieši ar to sastopas gadījumos, kad viņiem ir izņemta prostata.

Vajadzības nesaturēšana

Nekontrolēta urīna noplūde, pirms kuras bijusi spēcīga vēlme urinēt: tā var izpausties nelielu noplūžu veidā starplaikos starp apzinātu urināciju, līdz pat pilnīgai, neapzinātai urīnpūšļa iztukšošanai

Jaukta nesaturēšana

Nevilša urīna noplūde, kas rodas fizisku aktivitāšu laikā, šķaudot, smejoties vai klepojot, savienota ar vēlmi urinēt.

Nakts nesaturēšana

Nevilša urīna noplūde miegā – pazīstama arī kā slapināšana gultā/ nakts enurēze.

Ilgstoša nesaturēšana

Ilgstošas nevilšas urīna noplūdes.

Refleksa nesaturēšana

Tā sauktā refleksa nesaturēšana ir saistīta ar nervu sistēmas traucējumiem – pacienti nejūt vajadzību urinēt, bet urīnpūslis iztukšojas pilnībā, un tas notiek nekontrolēti.

Pārplūdes nesaturēšana

Katru urīna noplūdi ir izraisījis pārpildīts urīnpūslis (to var izraisīt urīna izvades nosprostojums).

Ārpusurīnizvades nesaturēšana (fistulārā)

Nevilša urīna noplūde, kas nenotiek caur urīnizvadkanālu.

Nenoteikta nesaturēšana

Urīna nesaturēšana, kas nevar tikt pieskaitīta nevienai citai kategorijai. To bieži lieto, lai aprakstītu nesaturēšanu, kas skar garīgi slimus cilvēkus, kam nav nekādu urīnizvades sistēmas traucējumu.

Citi nesaturēšanas tipi

Nevilša urīna noplūde, piemēram, seksuāla akta laikā, vai pēc apzinātas urīnpūšļa iztukšošanas utt.

Fēču nesaturēšana

Vajadzības nesaturēšana

Cilvēks izjūt nepieciešamību, bet nav spējīgs to aizturēt pietiekami ilgi, lai pagūtu aiziet uz tualeti – to bieži izraisa vāji anālā sfinktera muskuļi.

Pasīvā nesaturēšana

Vēdera izeja notiek bez vajadzības sajūtas – visbiežāk cēlonis ir nervu bojājums, muskuļu vājums vai hronisks aizcietējums.

Ce site web utilise des cookies

Mēs izmantojam datus jeb sīkdatnes jūsu tīmekļa pārlūkprogrammā, lai personalizētu mūsu tīmekļa vietni un padarītu tās lietošanu ērtāku, un analizējam tīmekļa vietnes darbību, kas palīdz uzlabot mūsu mārketinga un pārdošanas darbības un rādīt personalizētas reklāmas, pamatojoties uz jūsu interesēm (tostarp jūsu darbības mūsu un arī citās tīmekļa vietnēs) un jūsu atrašanās vietu. Tālāk jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no dažām vai visām sīkdatnēm.

Pieņemt visu
Iestatījumi

1. Pakalpojuma sniedzējs automātiski ievāc tikai sīkdatnēs iekļauto informāciju.

2. Sīkdatņu faili (tā sauktās sīkdatnes) ir informācijas tehnoloģiju dati, galvenokārt teksta faili, kas tiek saglabāti pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un ir paredzēti pakalpojuma lietošanai. Sīkdatnes parasti satur tās tīmekļa vietnes nosaukumu, no kuras tās nāk, uzglabāšanas laiku gala ierīcē un unikālu numuru.

3. Uzņēmums, kas ievieto sīkdatnes Pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un iegūst tām piekļuvi, ir pakalpojuma sniedzējs “TZMO SA” ar juridisko adresi Żółkiewskiego 20/16 87-100 Toruń.

4. Sīkdatnes tiek izmantotas šādiem mērķiem:

a) pakalpojumu satura pielāgošanai lietotāja vēlmēm un tīmekļa vietņu izmantošanas uzlabošanai. Tieši šie faili ļauj atpazīt pakalpojuma lietotāja ierīci un atbilstoši parādīt tīmekļa vietni, pielāgojot to individuālām vajadzībām;

b) statistikas datu ievākšanai, kas palīdz izprast, kā pakalpojumu lietotāji izmanto konkrētas tīmekļa vietnes, dodot iespēju uzlabot šo tīmekļa vietņu struktūru un saturu;

5. Pakalpojuma sniegšanai tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes: sesijas sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes. Sesijas sīkdatnes ir īslaicīgi glabājami faili, kas tiek uzglabāti lietotāja gala ierīcē līdz izrakstīšanās brīdim, tīmekļa vietnes atstāšanai vai programmatūras (pārlūkprogrammas) izslēgšanai. Pastāvīgās sīkdatnes tiek glabātas lietotāja gala ierīcē sīkdatņu failu parametros norādīto laiku vai līdz brīdim, kad lietotājs tos dzēš.

6. Pakalpojuma sniegšanas brīdī tiek izmantotas šādas sīkdatnes:

Vārds Domēns Veids Ilgums
_fbp .seni.lv Advertisement 3 months
smvr .seni.lv Analytics 10 years
smuuid .seni.lv Analytics 10 years
_ga .seni.lv Analytics 2 years
_gid .seni.lv Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lv Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lv Analytics 1 minute
_smvs .seni.lv Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lv Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lv Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lv Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony .seni.lv Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lv Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lv Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Vairumā gadījumu tīmekļa vietņu pārlūkošanai izmantotās programmatūras (pārlūkprogrammas) noklusējuma iestatījumi ļauj saglabāt sīkdatnes lietotāja gala ierīcē. Pakalpojuma lietotājs jebkurā laikā var mainīt savus sīkdatņu iestatījumus. Šos iestatījumus ir iespējams īpaši mainīt, bloķējot automātisku sīkdatņu apstrādi tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumos vai pieprasot informēt par katru sīkdatņu ievietošanu pakalpojuma lietotāja ierīcē. Sīkāka informācija par sīkdatņu pārvaldības iespējām un metodēm ir pieejama programmatūras (pārlūkprogrammas) iestatījumos.

8. Pakalpojuma sniedzējs informē, ka sīkdatņu lietošanas ierobežošana var ietekmēt dažas no pakalpojuma tīmekļa vietnēs pieejamajām funkcijām. Avots: http://wszystkoociasteczkach.pl/"