Praktiski padomi

Labākais veids, kā risināt nesaturēšanu ir rīkoties soli pa solim. Dažas darbības, kam sākotnēji nav saskatāma saistība ar problēmu, var būt ļoti nozīmīgas abiem – gan kopējam, gan gulošajam pacientam. Pozitīva attieksme un vēlēšanās ieviest pozitīvas izmaiņas dzīvē ir visbūtiskākās.

Kā man iesākt?

Uzņemiet pietiekami daudz šķidruma

Organismam ir nepieciešama tā dienas šķidruma deva, lai tas varētu atbilstoši funkcionēt – to ir svarīgi atcerēties arī tad, ja ir urīna nesaturēšana. Atkarībā no vecuma, dzimuma, apkārtējās vides temperatūras vai ikdienas aktivitātes, mainās nepieciešamais šķidruma daudzums, taču organisms ir spējīgs paziņot, ja tam nepieciešams papildus šķidrums. Ir svarīgi reaģēt uz organisma dotām pazīmēm, paturot prātā dažas būtiskas lietas.

Atcerieties:

Piezīme: Dažām zāļu tējām, piemēram, nātru tējai, ir urīndzenošs efekts. Arī daži augļi, piemēram, arbūzs, iedarbojas līdzīgi.

Šķidrumu ierobežošana, lai risinātu urīna nesaturēšanu, ir rīcība ar pretēju efektu. Aizmirstiet par to. Mazāk dzerot urinācija samazinās, taču samazinās arī urīnpūšļa kapacitāte, kas var novest pie poliūrijas (pieaug nepieciešamības urinēt biežums). Tas nozīmē, kas vajadzība urinēt būs jūtama biežāk, pat tad, kad urīnpūslis nav pilns.

Nepietiekama šķidruma uzņemšana noved pie dehidrācijas, kas ir īpaši bīstama zīdaiņiem un veciem cilvēkiem.

Dehidrācijas pamata simptomi:

Progresējošas dehidrācijas simptomi ir pastiprināts enerģijas zudums un psihomotoriski traucējumi. Progresējoša dehidrācija ir nopietns drauds cilvēka veselībai.

Ievērojiet veselīgus ēšanas ieradumus un rūpējieties, lai jūsu ķermenis tiek atbrīvots no liekā regulāri

Ievērojiet veselīgus ēšanas ieradumus, kas nodrošina organismu ar visām nepieciešamajām barības vielām, tas palīdz veselībai un ļauj izvairīties no gremošanas problēmām. Nepareizas ēšanas izraisīti bieži aizcietējumi paplašina gremošanas trakta noslēdzošo posmu. Tas var radīt spiedienu uz urīnpūsli un kairināt to, tādējādi ierobežojot tā kapacitāti. Vēl jo vairāk, pastiprināts spiediens uz urīnizvadkanālu var apgrūtināt urīnpūšļa iztukšošanu, kas var novest pie pārplūdes nesaturēšanas.

Daži veselīgas ēšanas noteikumi, kas palīdzēs izvairīties no gremošanas problēmām:

Uzmaniet savu svaru

Liekais svars var būt viens no urīna nesaturēšanas iemesliem. Palielināts tauku daudzums vēdera rajonā novājina iegurņa muskuļus un rada pastiprinātu spiedienu uz iekšējiem orgāniem, ieskaitot urīnpūsli. Ir būtiski zaudēt kaut dažus liekos kilogramus.

Svara zaudēšana ir grūts uzdevums, bet tas nav neiespējami. Veselīgākais veids svara zaudēšanai ir darīt to pakāpeniski, ievērojot veselīgus ēšanas ieradumus un regulāri vingrojot. Cilvēkiem, kam nav iespējams vingrot, ieteicamas citas fiziskās aktivitātes formas, piemēram, pastaigas, kas arī atstāj pozitīvu iespaidu uz garastāvokli.

Pielāgojiet savu vidi

Viens no nozīmīgākajiem faktoriem, lai cilvēks, kuru skar urīna nesaturēšana, justos labi, ir nodrošināt vieglu piekļuvi tualetei. Apkārtnes pielāgošana ir ļoti būtiska cilvēkiem ar ierobežotām kustībām. Zinot, ka ceļš uz tualeti ir vienkāršs un viegls, samazina stresu, ejot uz tualeti, kas ļauj samazināt nesaturēšanas gadījumus.

Kas var palīdzēt?

Pielietojiet profilaktisku ārstēšanu

Nedaudz piepūles, parūpējoties par profilaksi, var ietaupīt jums daudz sāpju grūtību, ko rada urīnceļu infekcijas vai ādas kairinājumi, kas var pāraugt izgulējumos. Gulošiem cilvēkiem ir samazināta imunitāte, gulošu cilvēku āda ir pakļauta kairinošajai urīna iedarbībai. Ir būtiski pievērst īpašu uzmanību higiēnai.

Atcerieties:

Šeit varat lasīt vairāk par atbilstošu higiēnu cilvēkiem, kuram ir urīna nesaturēšana.

Mēs izmantojam datu vai sīkfailu failus jūsu pārlūkprogrammā, lai personalizētu un uzlabotu mūsu vietnes lietošanas ērtību, analizētu vietnes darbības, kas palīdz atbalstīt mūsu mārketinga un pārdošanas aktivitātes, personalizētu reklāmu rādīšana, pamatojoties uz informāciju par jūsu interesēm (ieskaitot jūsu darbību mūsu vietnē vai citas vietnes) un jūsu atrašanās vietu. Noklikšķiniet uz "Es piekrītu un dodos uz vietni", lai pieņemtu visu sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanas politiku saskaņā ar sīkdatņu politikā aprakstītajiem iestatījumiem un dotos tieši uz lapu. Ja nevēlaties piekrist visu sīkfailu izmantošanas politikai un šajā ziņā vēlaties mainīt savas preferences, noklikšķiniet uz COOKIES POLICY, lai mainītu sīkfailu iestatījumus.

Es piekrītu COOKIES POLITIKA