22.06.2020

Bērna invaliditāte

Bērna, kuram ir invaliditāte, ienākšana ģimenē ir ļoti sarežģīta pieredze. Savā ziņā tas ir apvērsums katra ģimenes locekļa dzīvē. Vecāki negaida, ka bērns varētu ciest no kādas slimības, kad gaida tā dzimšanas brīdi. Reizēm viņi nezina ko darīt, kad to atklāj.

Vecāki, kuru bērnam nākas piedzīvot savainojumu vai traumu, kā rezultātā iestājas invaliditāte, ir līdzīgā situācijā. Bērna slimība arī ietekmē ģimenes budžetu, īpaši, ja viens no vecākiem ir spiests atteikties no darba, lai pieskatītu bērnu.

Bērna invalīda vecāki piedzīvo sekojošas stadijas:

1. Šoks

Ziņa, ka bērns nav vesels, var būt postoša – sākotnējā neticība pāraug negācijā. Vecāki domā, ka viņu bērns, gluži vienkārši, nevar būt slims. Izjūtas, kas viņus pavada, ir bailes, depresija, bezpalīdzība, neticība un reizēm arī dusmas.

2. Depresija

Bezpalīdzību un bezcerību izjūt daudzi vecāki, tās ir grūti valdīt, tāpēc vecāki, savu emociju pievārēti, ieslīgst depresijā. Sistemātiskas rūpes un bērna pieskatīšana nomierina vecākus un nomierina viņu prātus.

3. Šķietamās samierināšanās stadija

Vecāki bieži izmisīgi meklē visas situācijas risinājumu – viņi nāk klajā ar dažādām idejām, ko radījis viņu aizsardzības mehānisms. Vecāki mēģina atrast kādu, kuru vainot bērna invaliditātē. Vecāku darbības var būt haotiskas šajā stadijā, viņu cerības var novest viņus pie dažādu hipnotizētāju, bioenergoterapeitu un dziednieku apmeklējumiem, ticot, ka viņi spēs palīdzēt. Kad visas iespējas ir izsmeltas, vecāki bieži padodas.

4. Konstruktīvās pielāgošanās stadija

Šī ir pozitīva stadija, kad vecāki iemācās gūt prieku, pavadot laiku ar savu bērnu. Viņi arī atklāj to, ka bērns sniedz viņiem neierobežotu mīlestību, un tas dara viņus laimīgus. Tāpat viņi meklē veidus, kā darīt laimīgu savu bērnu.

Pāreja no vienas stadijas otrā nav skaidri saskatāma, robežas starp tām ir izplūdušas. Cilvēkam daudz kas jāupurē slima bērna dēļ, bieži atsakoties no savām vajadzībām. Daudz kas ir atkarīgs no bērna invaliditātes veida un līmeņa – daudz kas atšķiras, ņemot vērā bērna atkarības pakāpi, un arī no tā, vai invaliditāte ir garīga vai fiziska, kā arī no tā, vai bērnam nepieciešama pastāvīga aprūpe. Daudz kas ir atkarīgs no invaliditātei līdzi nākošajām kaitēm, īpaši tām, kas izraisa bērna un vecāku ciešanas.

Bērns invalīds = mazs cilvēks ar lielām vajadzībām

Bērna invalīda pieskatīšana ir izaicinājums, ar kuru jāsaskaras diendienā. Aprūpētājam vienmēr jāpatur prātā, ka viņš rūpējas par mazu cilvēku, kuram nav tā paveicies kā citiem bērniem, taču viņam nav atņemtas viņa tiesības. Bērnam ir tiesības:

Vecāki, kuri izpratīs savu bērnu un ļaus tam būt tik neatkarīgam, cik iespējams, mācīs viņam sevis pieņemšanu, iedēstīs viņa prātā pozitīvu attieksmi un izturību, dodot bērnam neticamu spēku. Invaliditāte izraisa bailes, kaunu un apmulsumu. Ar šīm sajūtām ir jācīnās.

PIEZĪME – ir svarīgi nefokusēties uz bērna invaliditāti, bet gan uz viņa spējām. Pat viskavētākais bērns progresē, ja pie viņa attīstības kāds regulāri strādā. Šie mazie uzlabojumi sniedz prieku un motivē tālākam darbam. Bieži ir gadījumi, kad dārga un ilgstoša rehabilitācija nenes lielus uzlabojumus, bet pat niecīgākais progress ir milzīgs atalgojums par šo cīņu.

Atpalicis bērns, par spīti izaicinājumiem, ar kuriem jāsaskaras ģimenei, var būt liela prieka un apmierinājuma avots. Šāda bērna audzināšana māca būt pieticīgam, pacietīgam, jūtīgam, līdzcietīgam un ziedoties protošam. Bērns atlīdzina par pūlēm ar neierobežotu mīlestību un pieķeršanos.

Ja audzināt atpalikušu bērnu, atcerieties...

Ja jūsu bērnam ir urīna nesaturēšana, nodrošiniet viņa komfortu, lietojot nesaturēšanas gadījumiem paredzētos produktus, kas veidoti bērniem, vai izmantojiet mazāko izmēru pieaugušo produktus. Lai redzētu, kuri produkti vislabāk piemēroti jūsu bērnam, klikšķiniet šeit.

LASĪT ARĪ

Padomi bērna vecākiem

Padomi bērna vecākiem

Jo vecāks bērns, jo apkaunojošāka viņam ir sajūta, ka viņa fizioloģiskās funkcijas nedarbojas tā, kā tam vajadzētu būt. Neatkarīgi no tā, vai nesaturēšanas gadījumi ir naktīs, vai tie gadās arī dienas laikā, vecākiem ir nozīmīga loma šajā situācijā.

Vairāk
Ekonomē ar Seni

Ekonomē ar Seni

Kas ir absorbentu savienošana? Ar absorbentu savienošanu mēs saprotam atbilstošu produktu izvēli, saskaņā ar pašreizējām vajadzībām, un papildu aizsardzības lietošanu, lai izvairītos no nevajadzīgas gultasveļas mazgāšanas.

Vairāk

UZZINĀT VAIRĀK PA SENI PRODUKTIEM

Plašs mitrumu uzsūcošo produktu klāsts cilvēkiem, kuriem nepieciešama uzticama aizsardzība.

Skatīt produktus

Izvēlēties produktu

Pārdomāts produkts nozīmē gan komfortu pacientam, gan nopietnu izgulējumu rašanās riska mazināšanu, kā arī mazāk darba aprūpētājam. Mēs palīdzēsim izvēlēties produktu.

Izvēlēties produktu

Izvēlēties izmēru

Pareiza produkta izvēle ir ļoti svarīga. Tāpēc esam radījuši vienkāršu rīku „Diagnostika”.

Izvēlēties izmēru

Ce site web utilise des cookies

Mēs izmantojam datus jeb sīkdatnes jūsu tīmekļa pārlūkprogrammā, lai personalizētu mūsu tīmekļa vietni un padarītu tās lietošanu ērtāku, un analizējam tīmekļa vietnes darbību, kas palīdz uzlabot mūsu mārketinga un pārdošanas darbības un rādīt personalizētas reklāmas, pamatojoties uz jūsu interesēm (tostarp jūsu darbības mūsu un arī citās tīmekļa vietnēs) un jūsu atrašanās vietu. Tālāk jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no dažām vai visām sīkdatnēm.

Pieņemt visu
Iestatījumi

1. Pakalpojuma sniedzējs automātiski ievāc tikai sīkdatnēs iekļauto informāciju.

2. Sīkdatņu faili (tā sauktās sīkdatnes) ir informācijas tehnoloģiju dati, galvenokārt teksta faili, kas tiek saglabāti pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un ir paredzēti pakalpojuma lietošanai. Sīkdatnes parasti satur tās tīmekļa vietnes nosaukumu, no kuras tās nāk, uzglabāšanas laiku gala ierīcē un unikālu numuru.

3. Uzņēmums, kas ievieto sīkdatnes Pakalpojuma lietotāja gala ierīcē un iegūst tām piekļuvi, ir pakalpojuma sniedzējs “TZMO SA” ar juridisko adresi Żółkiewskiego 20/16 87-100 Toruń.

4. Sīkdatnes tiek izmantotas šādiem mērķiem:

a) pakalpojumu satura pielāgošanai lietotāja vēlmēm un tīmekļa vietņu izmantošanas uzlabošanai. Tieši šie faili ļauj atpazīt pakalpojuma lietotāja ierīci un atbilstoši parādīt tīmekļa vietni, pielāgojot to individuālām vajadzībām;

b) statistikas datu ievākšanai, kas palīdz izprast, kā pakalpojumu lietotāji izmanto konkrētas tīmekļa vietnes, dodot iespēju uzlabot šo tīmekļa vietņu struktūru un saturu;

5. Pakalpojuma sniegšanai tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes: sesijas sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes. Sesijas sīkdatnes ir īslaicīgi glabājami faili, kas tiek uzglabāti lietotāja gala ierīcē līdz izrakstīšanās brīdim, tīmekļa vietnes atstāšanai vai programmatūras (pārlūkprogrammas) izslēgšanai. Pastāvīgās sīkdatnes tiek glabātas lietotāja gala ierīcē sīkdatņu failu parametros norādīto laiku vai līdz brīdim, kad lietotājs tos dzēš.

6. Pakalpojuma sniegšanas brīdī tiek izmantotas šādas sīkdatnes:

Vārds Domēns Veids Ilgums
_fbp .seni.lv Advertisement 3 months
smvr .seni.lv Analytics 10 years
smuuid .seni.lv Analytics 10 years
_ga .seni.lv Analytics 2 years
_gid .seni.lv Analytics 1 day
_gat_gtag_UA_17582194_1 .seni.lv Analytics 1 minute
_gat_UA-17582194-1 .seni.lv Analytics 1 minute
_smvs .seni.lv Analytics 1 day
_hjFirstSeen .seni.lv Analytics 30 minutes
_hjIncludedInSessionSample .seni.lv Analytics 2 minutes
_hjAbsoluteSessionInProgress .seni.lv Analytics 30 minutes
smg salesmanago.pl Analytics 10 years
symfony .seni.lv Other 2 hours
_hjSessionUser_2724099 .seni.lv Analytics 1 year
_hjSession_2724099 .seni.lv Analytics 30 minutes
SERVERID app3.salesmanago.pl Performance session

7. Vairumā gadījumu tīmekļa vietņu pārlūkošanai izmantotās programmatūras (pārlūkprogrammas) noklusējuma iestatījumi ļauj saglabāt sīkdatnes lietotāja gala ierīcē. Pakalpojuma lietotājs jebkurā laikā var mainīt savus sīkdatņu iestatījumus. Šos iestatījumus ir iespējams īpaši mainīt, bloķējot automātisku sīkdatņu apstrādi tīmekļa pārlūkprogrammas iestatījumos vai pieprasot informēt par katru sīkdatņu ievietošanu pakalpojuma lietotāja ierīcē. Sīkāka informācija par sīkdatņu pārvaldības iespējām un metodēm ir pieejama programmatūras (pārlūkprogrammas) iestatījumos.

8. Pakalpojuma sniedzējs informē, ka sīkdatņu lietošanas ierobežošana var ietekmēt dažas no pakalpojuma tīmekļa vietnēs pieejamajām funkcijām. Avots: http://wszystkoociasteczkach.pl/"