22.06.2020
Ārsta apmeklējums
Bieži vien cilvēki, kam ir urīna nesaturēšana, šo problēmu pietiekami nenovērtē, vai jūtas tik apkaunoti, ka slēpj to un neatklāj pat ārstam vai tuviniekiem. Ir svarīgi saprast, ka atliekot ārsta apmeklējumu, jūs riskējat pasliktināt stāvokli, kas izraisa urīna nesaturēšanu. Neatlieciet ārsta apmeklējumu.
Ir grūti pārvarēt kauna sajūtu, tāpēc iepriekš sagatavojieties apmeklējuma:
Pierakstiet visus jautājumus, ko vēlaties uzdot, šādā gadījumā jūs vizītes laikā neko nepiemirsīsiet – atcerieties, ka jums ir tiesības jautāt jebko, kas skar jūsu veselību.
Pirms vizītes vairākas dienas veiciet ierakstus speciālā, urinācijai veltītā dienasgrāmatā – jo vairāk informācijas jūsu ārsts tajā atradīs, jo precīzāks un pareizāks būs viņa padoms.
Kādus jautājumus sagaidīt no ārsta:
- Kad notiek urīna nesaturēšana – kad smejaties, ceļot smagumus, vingrošanas laikā utt.
- Vai urīna nesaturēšana gadās pa ceļam uz tualeti.
- Cik bieži izjūtat vajadzību urinēt.
- Vai jums ir papildus jāsasprindzinās, lai urinētu?
- Kā izskatās urīna plūsma, kad iztukšojat urīnpūsli (nepārtraukta/pārtraukta).
- Vai lietojat absorbējošus līdzekļus vai medikamentus, kas var ietekmēt jūsu urīnceļu sistēmu.
- Kāds ir jūsu dzīvesveids, vai smēķējat utt.
Pēc sarunas ārsts var jūs norīkot pie urologa. Ir grūti uzstādīt diagnozi, vadoties tikai no simptomiem, tāpēc iespējams, jums tiks nozīmēta izmeklēšana pie speciālista, urīna analīzes un citas pārbaudes, un šo pārbaužu rezultāti palīdzēs ārstam izvēlēties atbilstošu terapiju. Sagatavojieties arī fiziskai izmeklēšanai (uroloģiskai vai ginekoloģiskai).